جفت ارز

وقایع مهم پیش رو در هفته آینده

وقایع مهم پیش رو در هفته آینده


حوزه یورو در هفته پیش رو

منطقه یورو داده های شاخص مدیران خرید را روز دوشنبه منتشر می کند و در حالی که انتظار می رود کاهش محدودیت ها باعث افزایش سفر ها شده باشد، انتظار می رود که به عنوان یک مانع برای فعالیت های تولیدی عمل کند. همزمان ، آلمان آخرین خوانش شاخص Ifo خود را منتشر می کند ، که انتظار می رود از بالاترین حد دو سال و نیم کمی کاهش یابد.

روز پنجشنبه بانک مرکزی اروپا صورت جلسه نشست ماه جولای خود را منتشر می کند، نشستی که در آن راهنمای جدید نرخ بهره خود را به روز کرد و استراتژی سیاست پولی جدیدی را طراحی کرد که برای تقویت تورم طراحی شده است.

این صورتجلسه برای سرنخ هایی در مورد چگونگی تغییرات در ارایه محرک های اقتصادی آینده، برای بعد از تاریخ پایان محرک های برنامه ریزی شده فعلی به دست بیاورند. لازم به یاد آوری است که برنامه خرید دارایی بانک مرکزی اروپا در ماه مارس سال آینده پایان می یابد.

 

بازارهای پر نوسان در هفته پیش رو

یکی از خطرات اصلی که سرمایه گذاران با آن روبرو هستند این است که فدرال رزرو حمایت خود را از اقتصاد کمتر کند، آنهم در حالی که شتاب رشد اقتصادی آرام تر شده و نوع دلتا بازگشایی های اقتصادی را مجددا در سراسر کشور به تاخیر انداخته است.

راب هاورث ، مدیر ارشد استراتژی سرمایه گذاری در مدیریت دارایی ها در US Bank می گوید: “ما برای مدتی چنین حمایت پولی عظیمی از فدرال رزرو برای اقتصاد دریافت کردیم ، بنابراین بازار در مورد کاهش حمایت های فدرال رزرو و سرانجام روند رشد اقتصادی نگران است.”

هفته گذشته اقتصاددانان گلدمن ساکس برآورد خود را از رشد اقتصادی ایالات متحده در سه ماهه سوم به دلیل تأثیر نوع دلتا از 9 درصد به 5.5 درصد کاهش دادند.

در حالی که سهام هنوز در بالاترین سطح خود قرار دارد، هر سه شاخص اصلی ایالات متحده هفته گذشته پس از معاملات پر هیاهو و پر نوسان، در برآیند هفتگی ضرر کردند و به نظر می رسد نوسانات بیشتری در هفته آینده در انتظار آن ها باشد.

 

وقایع مهم اقتصادی هفته آینده ایالات متحده

علاوه بر گردهمایی سالانه فدرال رزرو، بازار همچنین باید در هفته آینده مجموعه ای از داده های اقتصادی از جمله گزارش های مربوط به فروش خانه، کالاهای بادوام و درآمد شخصی و هزینه ها را جمع آوری کنند.

آمار مربوط به میزان فروش مسکن موجود روز دوشنبه منتشر می شود و یک روز بعد گزارشی از فروش خانه های نوساز ارائه می شود. اطلاعات مربوط به سفارشات کالاهای بادوام روز چهارشنبه اعلام می شود و داده های اولیه ادعاهای بیکاری پنجشنبه منتشر می شود. ارقام تجدید نظر شده در تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم نیز روز پنجشنبه منتشر می شود اما انتظار می رود تغییرات کمی را نشان دهد.

روز جمعه انتشار داده های مربوط به هزینه های شخصی همراه با شاخص قیمت اصلی PCE ، شاخص ترجیحی فدرال رزرو برای تعیین وضعیت تورم، که نزدیک به بالاترین سطح در 30 سال گذشته بوده است، را خواهیم داشت.

 

نشست جکسون هول

انتظار می رود فدرال رزرو برنامه های خود را برای کاهش سرعت برنامه خرید دارایی ماهانه 120 میلیارد دلاری خود، به عنوان اولین گام در مسیر افزایش نرخ بهره اعلام کند.

اما چشم انداز کاهش محرک در زمانی که ظهور نوع بسیار مسری دلتا چشم انداز بهبود اقتصادی را تیره کرده است، بازارها را به نوعی به وحشت انداخته است.

فدرال رزرو در روز جمعه اعلام کرد که سمپوزیوم سالانه آن به جای آنکه در محل معمول خود در جکسون هول، در ایالت وایومینگ باشد، بصورت آنلاین برگزار می شود. این سمپوزیوم از پنجشنبه تا شنبه اجرا می شود، اما بخش اصلی آن، سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو خواهد بود که در روز جمعه برنامه ریزی شده است.

صورتجلسه منتشر شده در هفته گذشته که مربوط به نشست فدرال رزرو در ماه ژوئیه بود، به احتمال بالای کاهش خرید دارایی ها در سال جاری اشاره کرد و سخنرانی پاول می تواند آخرین اشاره به اقدامات بعدی بانک مرکزی قبل از نشست سیاستگذاری سپتامبر باشد.

 

وزارت دارایی ژاپن: کابینه دولت 9.27 میلیارد ین بودجه اضطراری کرونا را تصویب کرد.

رویترز به نقل از اظهارات وزارت دارایی ژاپن (MOF)، که اوایل جمعه منتشر شد، تأیید کرد که کابینه بودجه اضطراری را برای مبارزه با همه گیری تایید کرد.
رویترز گفت: “کابینه ژاپن 9.27 میلیارد ین (84.50 میلیون دلار) بودجه اضطراری برای کمک به نیروهای دفاعی این کشور در انجام کمک های پزشکی در شرایط همه گیری کرونا تصویب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید