0

نگاهی به تحلیل سیاره ای گن

نگاهی به تحلیل سیاره ای گن


تحلیل سیاره ای گن یک روش تحلیل تکنیکال است که از حرکات سیارات برای پیش بینی روند بازار استفاده می کند. این روش توسط ویلیام دلبرت گن، که یک معامله گر و تحلیلگر بازار معروف بود، توسعه یافته است.

گن معتقد بود که بازارهای مالی تحت تأثیر نیروهای کیهانی هستند. او استدلال می کرد که حرکات سیارات تأثیر مستقیمی بر رفتار انسان ها دارند، از جمله رفتار معامله گران. معامله گران هم با تصمیمات جمعی که میگریند موج های رفت و برگشتی و چرخه های بلند مدت بازار ها را میسازند

گن از حرکات سیارات برای شناسایی نقاط چرخش بازار استفاده می کرد. او معتقد بود که حرکات سیارات می توانند نشان دهند که بازار در حال تغییر از یک روند صعودی به نزولی یا بالعکس است.

 اوا از چندین سیاره برای تحلیل بازار استفاده می کرد، از جمله خورشید، ماه، مریخ، مشتری، زهره، زحل، اورانوس و نپتون. او همچنین از حرکات سیارات در نسبت های مختلف برای افزایش دقت پیش بینی های خود استفاده می کرد.

 

 

اسپکت سیاره ای: این روش از نسبت زاویه ای بین دو سیاره برای شناسایی نقاط چرخش بازار استفاده می کند.

سیگنال های سیاره ای: این روش از موقعیت سیارات در آسمان برای شناسایی نقاط ورود و خروج از بازار استفاده می کند.

ریتم های سیاره ای: این روش از دوره های زمانی مرتبط با حرکات سیارات برای پیش بینی روند بازار استفاده می کند.

 

یکی از مهمترین ابزارهای گن برای تحلیل های سیاره ای سالنامه گن است. سالانه گن تقویمی خورشیدی با نظم بخصوصی در ماه ها روزهای یک سال است .همچنین برخی از موقعیت های زمانی در سالانه گن ،نقاط زمانی بسیار مهمی برای پیش بینی های وی بود. ((در مقاله تاریخ های سالگرد گن در مورد این موقعیت ها مفصلا صحبت کرده ایم))

 

تحلیل سیاره ای گن یک روش بحث برانگیز است که می تواند برای پیش بینی روند بازار استفاده شود. این روش نیاز به دانش عمیقی از نجوم و حرکات سیارات دارد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tahlil-gar.com/?p=1000012833
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر

نظرات

0 نظر در مورد نگاهی به تحلیل سیاره ای گن

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.