0

هک ، سم مهلکی برای بازار کریپتو

22 بازدید

هک ، سم مهلکی برای بازار کریپتو

این ماه دزدان به تنهایی 71.5 میلیون دلار دزدیدند

کارشناسان و مفسران مدت‌هاست که نگران امنیت ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز هستند.

 

ما نمودار جدید خود را با گرفتن داده‌ها از CryptoAware.org ایجاد کردیم که اخیراً فهرستی از هک‌ها و کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال بسیار مهم را منتشر کرده است. اما باید آگاه بود که هیچ داده های درستی که همه هک را ثبت کرده باشد وجود ندارد بنابراین CryptoAware بدون شک برخی از هک ها را نتوانسته است ثبت کند.

یک روند کلی بلافاصله در مورد تجسم ما آشکار است: هک های ارزهای دیجیتال به طور کلی در طول زمان رایج تر و ارزشمندتر شده اند. هک‌های 10 میلیون دلاری به‌طور منظم پس از تابستان 2016، درست زمانی که بازار کریپتو شروع به رشد کرده، شروع شده و با رشد قیمت ها ارزش ارز های به سرقت رفته نیز افزایش یافته است. تا قبل از سال 2016 زمان، دقیقاً یک هک بیش از 10 میلیون دلار وجود داشت، هک Mt. Gox در سال 2014.

بیشتر در مورد آن در یک دقیقه. دومین هک مخرب در توکیو در صرافی Coincheck برای سکه‌های NEM اتفاق افتاد. تنها دو هک ارز دیجیتال دیگر به ارزش بیش از 100 میلیون دلارپول را به سرق برد.

 

 

نکته مهمی که در مورد نمودار ما باید به خاطر بسپاریم این است که نشان دهنده ارزش سرقت ارز دیجیتال در زمان وقوع آن است. این یک مقایسه درست ایجاد می کند زیرا ارزش ارزهای دیجیتال به معنای واقعی کلمه هر ثانیه در هر روز تغییر می کند. اما به خاطر داشته باشید که این واقعاً چه معنایی دارد: هک Mt. Gox از اوایل سال 2014، یعنی زمانی که بیت کوین حدود 560 دلار قیمت داشت، و ارزش بازاری آن 450 میلیون دلار بود. از زمان نوشتن این مقاله در تاریخ 2023، همان بیت کوین ها کمی بیش از 400 میلیارد دلار ارزش دارند.

 

این دو سوال مهم را مطرح می کند. اول، کسی با این همه ارز دیجیتال چه می کند؟ بدیهی است که با انتشار اخبار مربوط به چنین دزدی عظیمی، ارزش ارز کاهش می یابد. از آنجایی که هیچ مرجع حکومتی مرکزی وجود ندارد، پولشویی ارزهای دیجیتال از طریق صرافی‌های مختلف نسبتاً آسان است، که امکان تبدیل سکه‌ها به ارز مورد قبول یک کشور را فراهم می‌کند. دوم، آیا صرافی های ارز دیجیتال و ارائه دهندگان کیف پول می توانند نوعی سیستم برای جلوگیری از هک بدون مقررات دولتی ایجاد کنند؟

 دستکاری قیمت، سقوط شناوری، هک و … همه نشان می‌دهند که این پلتفرم‌ها باید ارزش امنیتی بهتری داشته باشند. فرض کنید 10 درصد از کل بازار بیت کوین فردا ناپدید شود.

در اینجا این سوال مطرح میشود در صورت بروز چنین حوادثی دولت ها چه تدابیری را اتخاذ خواهند کرد

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tahlil-gar.com/?p=1000010527
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر

نظرات

0 نظر در مورد هک ، سم مهلکی برای بازار کریپتو

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.