0

ایا بازار کریپتو روند صعودی خود را آغاز کرده است؟

52 بازدید

ایا بازار کریپتو روند صعودی خود را آغاز کرده است؟


 

پاسخ به این سوال حتما خیر است.

باید موج های به درستی نگاه کرد. روند ریزشی بازار بیش از 14 ماه است که در جریان است و همانطور که در تحلیل های قبلی عنوان شد حداقل این روند تا 17 ماه(فروردین 1402) طول خواهد کشید.

بنابراین روند اصلی بازار از نظر زمانی همچنان نزولی تلقی میشود

 

اما موج صعودی هفته گذشته چه بود؟

روند صعودی هفته گذشته به نسبت افت 55000 دلاری از سقف 70000 دلاری بیت کوین تا 15000 دلار کمتر از ده درصد از ریزش بزرگ بازار است

این طبیعیست که بعد از چنین ریزش بزرگی بازار کمی استراحت کرده و در قالب موج صعودی روند کوتاهی را بسازد

بنابراین از نظر قواعد تحلیل مکانی/زمانی ،روند صعوی هفته گذشته تنها یک موج اصلاحیست و اگر ما به دنبال کف بازار هستیم باید بگوییم هنوز این کف دیده نشده است و تا اوایل بهار 1402 همچنان ما در دل موج نزولی بزرگ هستیم و ممکن است بعد از اتمام دور صعودی کوتاه بازار بازهم شاهد سقوط مجدد قیمت ها باشیم.

 

 

اما این موج صعودی تا کجا ادامه خواهد داشت؟ایا موج صعودی کوتاه مدت به اتمام رسیده یا فعلا ادامه دارد؟

طی هفت روز گذشته تا کنون هیچ گونه واگرایی منفی در اسیلاتورها مبنی بر اتمام روند صعودی دیده نمیشود.

از طرفی بنابه حباب منفی که بین بیت کوین و انس وجود داشت این روند صعودی شکل گرفت از طرفی با توجه به شرایط فعلی انس ،باید گفت هنوز موج صعودی انس به اتمام نرسیده است بنابراین همچنان پتانسیل کوتاه در بازار کریپتو برای صعود وجود دارد.

از طرف دیگر بر اساس الگوی کاپ شکل گرفته در بیت کوین میتوان مدعی شد با شکست 21311 واحد بیت کوین ،شاهد شکل گیری موج صعودی به سمت 25260 واحد باشیم.

 

نتیجه گیری:

انتظار داریم از ساعت 3 بامداد تا 12 ظهر روز دوشنبه 26 دی ماه به وقت تهران همزمان با بازگشایی بازار انس در فارکس،بازهم شاهد صعود بیت کوین و بازار کریپتو باشیم با شکست مقاومت 21300 دلار موج صعودی جدید تایید شده و شاهد صعود تا 24000 دلار خواهیم بود.اما همچنان به مکررات تاکید داریم بعد از اتمام این موج صعودی حتما باید از بازار خارج شد زیرا جنس موج صعودی فعلی ناپایدار است (زمان بروز تاییده ها در بازار اعلام خواهیم کرد.)

از طرفی بنابه نوسانی بودن موج صعودی فعلی و ناپایدار بودن موج ،استاپ لاس برای روند صعودی بازار را زیر 18500 دلار قرار میدهیم و توصیه میکنیم در صورت از دست رفتن احتمالی این سطح از بازار خارج شوید.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tahlil-gar.com/?p=1000010280
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر

نظرات

0 نظر در مورد ایا بازار کریپتو روند صعودی خود را آغاز کرده است؟

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.