0

خط فقر جهانی

برای داده های ما، فقر شدید به عنوان زندگی با کمتر از 1.90 دلار در روز تعریف می شود.

داده های جهانی ، تخمین‌ها و پیش‌بینی‌های بی‌درنگ را در سطح کشور ارائه می‌کند و کل جمعیت و اندازه تخمینی افرادی که در فقر شدید زندگی می‌کنند را ارائه می‌کند. از این اطلاعات، می‌توان درصد جمعیتی را که در فقر شدید زندگی می‌کنند، استخراج کرد. 

شایان ذکر است که داده ها فقط به اندازه اطلاعات ارائه شده یا تخمین زده می شوند که شمارش ها به طور قابل اعتماد به دست نیاید. همچنین یاداور میشویم که داده های ما برای تخمین فقر در سال 2021 جمع آوری شده است.

 

 

  • آمریکای جنوبی و مرکزی و آفریقا اکثر کشورهای با درصد بالایی از جمعیت در فقر شدید زندگی می کنند.

  • کشورهای دارای تاریخ مدرن مملو از جنگ، سطوح بالاتری از فقر شدید مانند سودان جنوبی، رواندا و سومالی را نشان می دهند.

  • فقر شدید برای کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده و کشورهای اروپایی بین 0.1-0.5٪ است.

  • برخی از کشورهای کوچکتر با شبکه های ایمنی اجتماعی و اقتصاد قوی مانند نیوزلند، سوئیس و تایوان دارای نرخ فقر شدید زیر 0.1٪ هستند.

 

 

کشورهای با بالاترین درصد جمعیت در فقر شدید در سال2021


 

 

 

فقر شدید وضعیتی سیال است که مردم و کشورها به داخل و خارج از آن نقل مکان می کنند. و متأسفانه، فجایع جهانی مانند همه گیری متوقف می شود و اغلب چندین دهه پیشرفت را معکوس می کند . برنامه‌های اجتماعی از طریق سازمان‌های دولتی و سازمان‌های خصوصی به دلیل تکیه افراد بیشتر و ورود پول کمتر، طولانی‌تر می‌شوند

نکته جالب این است که سطوح فعلی را با سطوح سال 2018 مقایسه کنید. کشورهای مرفه مانند آلمان شاهد افزایش سرسام آور افرادی بودند که در فقر شدید از 28000 نفر در سال 2018 به 194000 نفر رسیدند. جالب است که برخی کشورها در همان زمان پیشرفت هایی داشته اند مانند ایالات متحده از 3.2 میلیون به 1.3 میلیون یا چین از 9.5 میلیون به 2.1 میلیون کاهش یافته است. 

با این حال، ما می توانیم ببینیم که چگونه کشورهایی مانند سومالی، بوروندی، و ماداگاسکار سال به سال رتبه های برتر را به خود اختصاص می دهند. این نشان می دهد که چگونه فقر شدید سیستماتیک می تواند در مناطق خاصی باشد در حالی که فعالیت اقتصادی به دیگران کمک کرد حتی با افزایش جمعیت سطح خود را کاهش دهند

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tahlil-gar.com/?p=1000009391
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر

نظرات

0 نظر در مورد خط فقر جهانی

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.