0

تقریباً 72 درصد از رمزارز شیبا اینو Shiba Inu در اختیار ده کیف پول “نهنگ” می باشد

5 بازدید

تقریباً 72 درصد از رمزارز شیبا اینو Shiba Inu در اختیار ده کیف پول “نهنگ” می باشد


ستاره این روزهای دنیای ارزهای دیجیتال شیبا اینو است.

ارزش کل بازار این توکن هفته گذشته به بیش از 51 میلیارد دلار افزایش یافت و از دوج کوین گذشت و آن را در بین 10 ارز دیجیتال برتر موجود قرار داد. علیرغم این واقعیت که منشأ آن به عنوان یک میم باعث می شود که دلیل اقتصادی زیادی برای رشد نداشته باشد.

از آن جایی که این سر و صدا در روزهای اخیر کاهش یافت و ارزش بازار شیبا اینو با کاهش 31 درصدی به حدود 35 میلیارد دلار رسید توجه دنیای ارزهای دیجیتال به تعداد انگشت شماری از کیف پول‌های «نهنگ» معطوف شد که اکثر توکن‌ های شیبا را کنترل می‌کنند. و اخبار ناراحت‌ کننده‌ ای برای همه افرادی که شیبا اینو را خریداری نموده اند وجود دارد. یکی از نهنگ‌ ها کوین را به کیف‌ پول‌های مختلف منتقل می‌کند و نگرانی دارنده آن را در مورد فروش آن برانگیخته است.

آرون براون سرمایه‌ گذار ارز دیجیتال می‌گوید: «رمزارز قانونی در مورد تراکنش‌ ها، کد و سایر موارد کاملاً شفاف است،پ اما معمولاً در مورد تطبیق تراکنش‌ ها با افراد غیرشفاف است. این امر برعکس سیستم بانکی است که در مورد همه چیز به جز شناسایی شخصی مبهم است.»

مالکیت در شیبا اینو به طور ویژه متمرکز است. طبق گزارش CoinMarketCap.com در حالی که حدود 872382 کیف پول کل آن را در اختیار دارند 10 کیف پول برتر تقریباً 72 درصد از کوین را در اختیار دارند. بزرگترین کیف پول دارای 41 درصد است که از نظر تئوری تقریباً 21 میلیارد دلار در اوج ارزش دارد. شماره 2 در حال حاضر کمی بیش از 7 درصد به ارزش حدود 2.5 میلیارد دلار در قیمت های فعلی دارد.

تام رابینسون گفت: “به نظر می رسد دیروز چهار تراکنش از آن حساب انجام شده است که هر کدام 695 میلیون دلار شیب را به حساب دیگری ارسال کرده است که در مجموع 2.78 میلیارد دلار می باشد.”

شیبا اینو اولین ارز دیجیتالی نیست که باعث نگرانی در مورد تمرکز بالای مالکیت می شود. در ابتدا بیت کوین و اتریوم به شدت تحت تأثیر نهنگ هایی قرار گرفتند که معاملات آنها می توانست قیمت های بازار را تحت تاثیر قرار دهد. تمرکز مالکیت آن‌ها از آن زمان کاهش یافته است زیرا موسسات و سرمایه‌ گذاران خرده‌ فروش بیشتری به ارزهای دیجیتال روی آورده اند. گفتنی است حتی امروزه حدود 2000 آدرس بیش از 40 درصد از کل بیت کوین را در BitInfoCharts دارند.

بخش‌های زیادی از بازار ارز دیجیتال وجود دارد که هنوز مالکیت کوین به شدت متمرکز است. در برنامه‌ های مالی غیرمتمرکز که توکن‌ های مخصوص به خود را ایجاد می‌ کنند تا افراد بتوانند با یکدیگر معامله کنند، وام دهند و از یکدیگر وام بگیرند درصد کمی از کاربران همه چیز را کنترل می‌کنند. آنتونیو جولیانو موسس صرافی دی‌ فای می‌گوید: بین 20 تا 50 شرکت معامله ارز دیجیتال «بیشتر حجم ارز دیجیتال را تحت فشار قرار می‌دهند».

او گفت: فکر نمی‌کنم این موضوع کاملاً متفاوت از روش کار در امور مالی سنتی باشد. “صندوق های بزرگ وال استریت بیشتر حجم را افزایش می دهند.”

با این حال فقدان مقررات و نظارت رسمی بازار میم کوین هایی مانند شیبا اینو را در معرض سوء ظن قرار می‌دهد حتی اگر افزایش قیمت آن را به مخاطبان گسترده‌ تر و جریان اصلی‌ تری برساند. در حالی که برای معامله در صرافی کوین بیس در دسترس است سایر صرافی ها مانند کراکنو رابین هود تا کنون مقاومت کرده‌اند.

براون می‌افزاید: «ارزهای دیجیتال قانونی یک مورد اقتصادی اساسی دارند آن هم این است که ارزش آن بستگی زیادی به این ندارد که چه کسی چقدر از آن را در اختیار دارد. اما برای ارزهای دیجیتالی که هیچ گونه اقتصاد اساسی ندارند که ارزش آنها فقط با حدس و گمان تعیین می شود مالکیت متمرکز نشان دهنده یک بازی تقلبی است.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tahlil-gar.com/?p=1000004121
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر

نظرات

0 نظر در مورد تقریباً 72 درصد از رمزارز شیبا اینو Shiba Inu در اختیار ده کیف پول “نهنگ” می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.