0

6 موردی که باید سرمایه گذاران شیبا اینو Shiba Inu را به وحشت بیندازد

21 بازدید

6 موردی که باید سرمایه گذاران شیبا اینو Shiba Inu را به وحشت بیندازد


از آغاز قرن بیستم بازار سهام پیشروترین ماشین تولید ثروت بوده است. حتی با در نظر گرفتن سال‌های نزولی، سهام به طور مداوم در درازمدت نسبت به اوراق قرضه و کالاها بهتر عمل کرده است.

اما در سال‌های اخیر سهام توسط ارزهای دیجیتال کمرنگ و یا رها شده است. به عنوان مثال بیت کوین که بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار می باشد از زمان عرضه اولیه خود با 0.0008 دلار به ازای هر توکن در جولای 2010 نزدیک به 8.000.000.000 درصد بازدهی داشته است.

با این حال این بیت کوین نیست که اخیراً بیشترین سر و صدا را در فضای ارز دیجیتال ایجاد کرده است بلکه این افتخار متعلق به شیبا اینو می باشد.

چهار دلیل موفقیت شیبا اینو

شیبا اینو از زمان عرضه در 1 آگوست 2020 بیش از 5.350.000 درصد بازده داشته است. موفقیت باورنکردنی شیب نتیجه چهار عامل است.

1. شیبا اینو راه خود را به تعدادی از صرافی‌های ارز دیجیتال محبوب در سال 2021 پیدا کرده است. دسترسی سرمایه‌گذاران به خرید شیب اولین قدم برای افزایش پذیرش آن است.

2. شیبا اینو نیز مانند دوج کوین نشانه های صعودی خود را از ایلان ماسک مدیرعامل تسلا می گیرد. ماسک اخیراً یک سگ از نژاد شیبا اینو به نام فلوکی را به سرپرستی گرفته است و ماه‌ هاست که در مورد دوج کوین و نژاد شیبا اینو توییت‌ های مثبتی منتشر می کند. هر زمان که یک توییت در رابطه با شیبا اینو از سمت ایلان ماسک منتشر می شود خریداران به دنبال انباشتن شیب هستند.

3. کاتالیزور برای این شرکت راه‌اندازی شیبا سواپ در جولای 2021 بود. شیبا سواپ یک صرافی غیرمتمرکز است که به سرمایه‌ گذاران اجازه می‌ دهد شیب خود را به‌ منظور کسب سود نگهداری کنند. اگرچه شرط بندی در فضای ارز دیجیتال موضوع جدیدی نیست با این وجود توانایی ایجاد بازده از طریق استیکینگ باید صاحبان شیب را تشویق کند تا برای مدت طولانی تری توکن های خود را نگهداری کنند.

4. در نهایت حرکت به نفع شیبا اینو کار می کند. وقتی یک دارایی در کمتر از 15 ماه بیش از 5 میلیون درصد افزایش پیدا می کند می توان حدس زد که سرمایه گذاران از ترس از دست دادن آن را انباشته می کنند که به آن فومو FOMO می گویند.

6 موردی که سرمایه گذاران شیبا اینو باید بترسند

1. فقط 91 شرکت شیبا اینو را قبول دارند

یکی از بارزترین مسائل برای یک ارز دیجیتال که کمتر از 15 ماه از عمر آن می گذرد این است که عملاً هیچ ابزاری در خارج از صرافی ارزهای دیجیتال وجود ندارد. با توجه به فهرست راهنمای کسب و کار آنلاین Cryptwerk تنها 91 شرکت آنلاین عمدتاً مبهم شیب را به عنوان نوعی پرداخت می پذیرند. با توجه به اینکه شیبا اینو یک توکن پرداخت محور است اما عدم مشارکت آن در بخش پرداخت در دنیای واقعی بسیار نگران کننده است.

2. میانگین دوره نگهداری 13 روزه

مسئله دیگری که باید به طور جدی سرمایه گذاران را نگران کند عدم اطمینان آشکار است. بر اساس داده‌ های صرافی کوین بیس میانگین دوره نگهداری در شیبا اینو فقط 13 روز است. چیزی که این داده ها به ما می‌گوید این است که بسیاری از مردم امیدوارند در کوتاه‌ مدت با شیب درآمدزایی کنند. برعکس همچنین نشان می‌ دهد که سرمایه‌ گذاران شیبا اینو ممکن است به ماندگاری طولانی‌ مدت این کوین باور نداشته باشند و مایلند با کوچک‌ ترین حرکت قیمتی بالا و یا پایین به فروش برسانند.

3. 12968 ارز دیجیتال موجود و در حال افزایش

سرمایه‌ گذاران شیبا اینو نیز در معرض تهدید دائمی محو شدن نه توسط توکن‌ های دیگر شیب بلکه بیشتر توسط تعداد فزاینده‌ ای از پروژه‌های ارزهای دیجیتال هستند. وب سایت کوین مارکت کپ 12968 ارز دیجیتال مختلف موجود را فهرست کرده است و این تعداد با افزایش ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به سرعت در حال افزایش می باشد.

4. کل دارندگان توکن شیب 753092 می باشد

چهارمین مورد که باید نگران آن بود پایگاه شیبا اینو با تقریباً 753000 دارنده توکن در هر اتراسکن است. با وجود اینکه این رقم در حال افزایش می باشد با توجه به اینکه شیب از سقف بازار 11 میلیارد دلاری خود عبور کرده تعداد سرمایه گذاران بسیار کم است.

5. 82.13٪ از کل شیب توسط 100 حساب برتر کنترل می شود

برای استناد به نکته قبلی داده‌های اتراسکن همچنین نشان می‌دهد که 100 آدرس برتر بیش از 82 درصد از عرضه 1 کوادریلیون توکن رمزارز شیبا اینو را در اختیار دارند. حتی با در نظر گرفتن اینکه ویتالیک بوترین 90 درصد دارایی های شیب خود که بیش از 400 تریلیون توکن بود را سوزاند، داشتن توکن های زیاد در دست سرمایه گذاران معدود این ایده را به خطر می اندازد. شیبا اینو یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است.

حتی نگران‌ کننده‌ تر این است که نهنگ‌ های باقی‌ مانده شیب این پتانسیل را دارند که در صورت تصمیم به فروش قیمت نمادین را کاهش دهند. به عنوان مثال 50.7 تریلیون توکن شیب که بوترین آنها را نسوزاند به صندوق امداد کووید هند اهدا شد. برای بهترین استفاده از این کمک مالی این توکن ها فروخته می شوند.

6. افزایش 5.350.880% در کمتر از 15 ماه

ششمین و آخرین موردی که باید باعث وحشت سرمایه گذاران شیبا اینو شود افزایش 5.350.880 درصدی آن در کمتر از 15 ماه است. در حالی که این افزایش چشمگیر دقیقاً همان چیزی است که FOMO را در اطراف این ارز دیجیتال الهام می‌بخشد اما تاریخ نشان می دهد که دستاوردهای کوتاه‌ مدت به این بزرگی به ندرت پابرجا هست. حتی سودهای عظیم بیت کوین نیز به دلیل عقب نشینی های متعدد حداقل 80 درصدی حاصل شده است.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tahlil-gar.com/?p=1000003872
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر

نظرات

0 نظر در مورد 6 موردی که باید سرمایه گذاران شیبا اینو Shiba Inu را به وحشت بیندازد

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.