0

آخرین اخبار تاثیر گذار بر اقتصاد جهان

آخرین اخبار تاثیر گذار بر اقتصاد جهان


قیمت نفت خام در حالی افزایش می یابد که تقلای انرژی اروپا و چین همچنان ادامه دارد.

نفت خام برای هشتمین افزایش هفتگی متوالی خود در حال حرکت است و در حال هشدار به کسانی است که از ارقام تورمی روز پنجشنبه تجلیل می کنند ، و فکر می کنند که اوج تورم امسال در حال از بین رفتن است.

در بازار امروز قیمت نفت خام آمریکا 0.9 درصد افزایش یافت و به 82.00 دلار در هر بشکه رسید ، در حالی که نفت برنت با 0.8 درصد افزایش به 84.70 دلار در هر بشکه رسید ، در حالی که قبلاً برای اولین بار در نزدیک به هفت سال گذشته بیش از 85 دلار معامله شده بود.

علیرغم داده های روز پنجشنبه که افزایش موجودی نفت خام آمریکا را تأیید می کند، مشکلات سوخت در اروپا و چین همچنان به حمایت از قیمت ها می پردازد. معاملات آتی زغال سنگ چین برای پنجمین روز متوالی به بالاترین سطح خود رسید و 5 درصد افزایش یافت ، در حالی که اظهارات الکساندر نواک ، معاون نخست وزیر روسیه مبنی بر اینکه روسیه می تواند به زودی فروش بازار به اروپا را آغاز کند ، نتوانست تا حدود زیادی از قیمت گاز طبیعی جلوگیری کند.

 

چین قوانین وام مسکن را تسهیل می کند

پکن به بانک های دولتی گفت که در سه ماهه پایانی سال تصویب وام های رهنی را تسریع کنند ، زیرا مشکلات ناشی از بدهی های اورگراند در بخش املاک و مستغلات با اهرم بالا گره خورده است.

تعداد رو به رشدی از توسعه دهندگان قادر به پرداخت تمام تعهدات خود به موقع نیستند ، زیرا پرداخت های ناقص بهره یا اصل تقریباً به صورت روزانه انجام می شود. با بسته شدن بازار اوراق قرضه برای تأمین مجدد سرمایه ، فشار بر توسعه دهندگان برای تکمیل فروش خود برای تقویت جریان نقدی در حال تشدید است. بانک مرکزی چین سکوت طولانی خود را در قبال اورگراند شکست و گفت که خطرات سیستمیک بزرگترین گروه املاک این کشور قابل کنترل است.

بانک مرکزی چین به اضافه کردن نقدینگی خود در بازارهای پول ادامه داده است ، بدون آنکه محدودیت های مورد نیاز بانک ها را که برخی تحلیلگران پیش بینی کرده بودند کاهش دهد. بانک مرکزی چین اغلب ترجیح می دهد سیاست پولی را از طریق کانال نسبت نیاز به ذخایر تسهیل کند ، نه اینکه نرخهای کلیدی خود را کاهش دهد.

 

اجازه احتمالی سازمان بورس و اوراق بهادار برای ایجاد صندوق بیت کوین

پس از آنکه بلومبرگ گزارش داد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده قرار است اولین صندوق قابل معامله بر اساس معاملات آتی بیت کوین را تأیید کند ، بیت کوین صعود خود را در معاملات چند روزه به بالاترین سطح خود رساند.

این اقدام سازمان بورس و اوراق بهادار یک حرکت مهم برای بیت کوین و به طور کلی ارزهای رمزنگاری شده خواهد بود ، زیرا به سرمایه گذاران رمز ارز ها که برای سرمایه گذاران خرد و موسسات قابل دسترسی است ، اولین تأثیر رسمی را می گذارد ، بنابراین دامنه مشارکت گسترده با این طبقه دارایی را به طرز چشمگیری افزایش می دهد. با این حال ، ETF های مورد بحث به احتمال زیاد بر اساس قیمت های آتی بیت کوین به صورت دلاری خواهد بود و نه بر اساس خود بیتکوین.

بیت کوین 3.3 درصد افزایش یافت و به 59،361 دلار رسید ، در حالی که سایر کوین ها پس از صعود به کمک بیت کوین در هفته گذشته مخلوط معامله شدند.

 

پیشبینی ها برای کاهش رشد تولید ناخالصی داخلی آلمان و تورم بیشتر برای 2021 و 2022

کمبود تراشه همچنان بر تولید خود در سراسر جهان تاثیر می گذارد. پنج اندیشکده اقتصادی پیشرو آلمان پیش بینی خود برای رشد تولید ناخالص داخلی در بزرگترین اقتصاد اروپا را از 3.7 درصد قبلی به 2.4 درصد کاهش دادند و مشکلات زنجیره تامین را که در کمبود تراشه برای صنعت اصلی خودرو متمرکز شده است ، مقصر دانستند.

در سایر نقاط اروپا ، گروه صنعتی ایتالیایی CNH Industrial اعلام کرد که به دلیل مشکلات مشابه چندین کارخانه اروپایی خود را موقتاً تعطیل می کند.

این موسسه همچنین پیش بینی خود را برای تورم آلمان در سال جاری به 3 درصد و در سال آینده به 2.5 درصد رساندند که به ترتیب 2.4 و 1.7 درصد بود. این نشان دهنده تنش تازه در بانک مرکزی اروپا است که تا کنون از اعمال سیاست انقباضی پولی خودداری کرده است. جدیدترین بانک مرکزی که به این روند پیوست ، شیلی است که روز چهارشنبه نرخ اصلی خود را 125 واحد پایه به 2.75 درصد افزایش داد.

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tahlil-gar.com/?p=1000003685
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر

نظرات

0 نظر در مورد آخرین اخبار تاثیر گذار بر اقتصاد جهان

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.