0

آخرین اخبار مهم اقتصاد جهان

آخرین اخبار مهم اقتصاد جهان


نشست فدرال رزرو

فدرال رزرو جلسه سیاست دو روزه خود را از روز سه شنبه قبل از اعلام سیاست خود در بعد از ظهر چهارشنبه آغاز می کند و سرمایه گذاران به دنبال هرگونه جزئیات برنامه های بانک مرکزی برای شروع برگشت از برنامه محرک اضطراری 120 میلیارد دلار در ماه خواهند بود.

جدول زمانی فدرال رزرو برای کاهش محرک های اقتصادی مهم است زیرا نشان دهنده اولین گام برای افزایش احتمالی نرخ بهره است.

بسیاری از مقامات فدرال رزرو گفته اند که کاهش خرید اوراق باید سال جاری آغاز شود ، نظری که ممکن است جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو نیز در این زمینه تکرار کند ، در حالی که تاکید بر افزایش نرخ بهره هنوز بسیار دور است.

فدرال رزرو ممکن است رویکرد محتاطانه ای اعمال کند که عدم اطمینان اقتصادی را به دلیل افزایش موارد کرونا و گزارش مشاغل ضعیف برای ماه آگوست نشان می دهد.

 

قصد خزانه داری ایالات متحده برای بررسی رسمی در مورد استیبل کوین ها

  • وزارت خزانه داری و دیگر تنظیم کننده های مالی در ایالات متحده تحت نظارت جانت یلن ، رئیس خزانه داری، اپراتورهای استیبل کوین را زیر نظر گرفته اند.
  • تتر و سایر استیبل کوین ها از سوی مقامات خزانه داری اضطراری ترین ریسک محسوب می شوند.
  • تنظیم کنندگان ایالات متحده در حال آماده سازی برای مقابله با صنعت دارایی های دیجیتالی هستند در حالی که مقامات در مورد شروع بررسی رسمی در مورد استیبل کوین ها بحث می کنند.

 

وزارت خزانه داری ایالات متحده در حال آماده سازی ارائه گزارشی به گروه فعال در بازارهای مالی رئیس جمهوری درباره خطرات استیبل کوین است. بر اساس گزارش اخیر ، انتظار می رود که این گزارش چارچوبی برای رویکرد جدیدی در صنعت دارایی های دیجیتال در کشور ایجاد کند.

تتر و سایر استیبل کوین های مورد حمایت دلار آمریکا ، برخی از ارزهای دیحیتال پر معامله در صنعت هستند. به دلیل ماهیت حمایت از ذخایر خود ، تنظیم کنندگان نگران استفاده از آنها در دستکاری بازارها هستند.

جانت یلن قبلاً از گروه فعال ریاست جمهوری در بازارهای مالی (PWG) خواسته است تا به دنبال تقویت مقررات استیبل کوین باشند. وی افزود که باید یک چارچوب قانونی مناسب در ایالات متحده وجود داشته باشد.

در 19 جولای، تیمی از تنظیم کننده های عالی رتبه مالی از جمله جانت یلن ، جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو و گری جنسلر ، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) گرد هم آمدند تا درباره رویکرد خود در مورد استیبل کوین ها در 19 جولای بحث کنند.

در حالی که تنظیم کننده های مالی همچنان بر صنعت رو به رشد ارزهای دیجیتال فشار می آورند ، انتظار می رود که مقامات یک بررسی رسمی از سوی شورای نظارت بر ثبات مالی در مورد اینکه آیا استیبل کوین ها تهدیدی برای اقتصاد ایالات متحده هستند، آغاز کنند.

 

حمایت کوتاه مدت بانک مرکزی چین از بازار

بانک مرکزی چین 14 میلیارد دلار نقدینگی کوتاه مدت برای کاهش استرس در بازارهای پولی این کشور تزریق کرد، در حالی که شرکت اورگرند چینی در حال نزدیک شدن به عدم پرداخت بدهی 300 میلیارد دلاری است.

در انتظار اقدامات رسمی بیشتر برای حفظ عملکرد بازارها پیش از آنچه که انتظار می رود بزرگترین عدم تعهد پرداخت شرکتی در این کشور باشد ، سهام و یوان چین هر دو صعود کردند و مشکلی را که سالها در حال شکل گیری بود نمایان کرد.

روزنامه South China Morning Post گزارش داد که به نظر می رسد دو نفر از وفادار ترین حامیان اورگراند به آن خیانت کردند. استناد به اوراق بهادار نشان می دهد که جوزف لائو لوئن هانگ، بنیانگذار توسعه دهندگان هنگ کنگی Chinese Estates Holdings و همسرش چان هوی وان ، 138 میلیون سهام اورگراند را در چندین معامله در ماه گذشته به قیمت حدود 64 میلیون دلار فروختند. سخنگوی انگلیسی زبان حزب کمونیست ، گلوبال تایمز ، گفت که اورگراند “آنقدر بزرگ است که شکست نمیخورد”.

 

مخلوف سیاستگذار بانک مرکزی اروپا (ECB): رشد در منطقه یورو به شدت بهبود یافته است.

گابریل مخلوف، عضو شورای مدیریت بانک مرکزی اروپا روز جمعه خاطرنشان کرد که رشد منطقه یورو پس از همه گیری به شدت بهبود یافته است.

“انتظار می رود اثرات موقتی تورم در سال 2022 از بین برود.”
“به احتمال زیاد تورم در میان مدت دوباره به سطوح زیر 2 درصد کاهش می یابد. “
“با این حال، عدم قطعیت قابل توجهی در مورد تداوم فشارهای قیمت وجود دارد. “
“ما باید این داده ها و خروجی طرح های خود را با احتیاط تحلیل کنیم. “
“همه گیری در حال ایجاد تغییرات ساختاری در اقتصاد ما است که ممکن است فقط با گذشت زمان آشکارتر شود.”

سرمایه گذاران توجه چندانی به این اظهارات نداشتند و جفت ارز EUR/USD آخرین بار در 1.1780 به رشد متوسط روزانه رسید.

 

لابی دموکرات ها علیه استفاده رمز ارز ها در باج افزار ها

برخی از سناتورهای آمریکایی بار دیگر شعارهای ضد ارز های دیجیتال را قوت داده و از آژانس های فدرال خواسته اند تا علیه استفاده غیرقانونی از دارایی های دیجیتالی اقدام کنند.

سناتور دموکرات “مگی حسن” آخرین نماینده ای است که نگرانی هایی را در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان وسیله ای برای پرداخت حملات باج افزارها مطرح کرده است.

عضو کمیته امنیت داخلی و امور دولتی مجلس سنا در 16 سپتامبر نامه ای به چندین نهاد از جمله وزارت دادگستری ، وزارت امنیت داخلی ، خدمات درآمد داخلی ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار و شبکه جرائم مالی وزارت خزانه داری ارسال کرد.

در آن ، او نگرانی های خود را با استناد به مورد اخیر در ایالت خود در نیوهمپشایر منتشر کرد که در آن 2.3 میلیون دلار در حمله سایبری به شهر پیتربرو بعد از تبدیل به ارز دیجیتال به سرقت رفت.

بی هویتی ارائه شده توسط ارز های دیجیتال به تسهیل استفاده از آن توسط مجرمان به طرق بی شمار کمک کرده است. این موارد شامل فروش مواد مخدر در دارک وب ، پرداخت برای حملات باج افزار ، فرار مالیاتی ، تامین مالی تروریسم و جنایت سازمان یافته ، پولشویی و موارد دیگر است.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tahlil-gar.com/?p=1000003285
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر

نظرات

0 نظر در مورد آخرین اخبار مهم اقتصاد جهان

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.