0

مهمترین اخبار اقتصادی روز جهان

مهمترین اخبار اقتصادی روز جهان


داده های چین

چین قرار است روز چهارشنبه داده های مربوط به تولیدات صنعتی ، خرده فروشی و سرمایه گذاری دارایی های ثابت را منتشر کند ، که تاثیر اقتصادی شیوع گسترده بیماری کرونا را در ماه اوت نشان می دهد. کرونا باعث شد پکن سومین بندر کانتینری پر تردد جهان را نیمه تعطیل کند و محدودیت های جدیدی را در برخی از مناطق اعمال کند.

در حالی که آخرین موج شیوع بیماری تا حد زیادی مهار شده است ، اقتصاد چین هنوز با مشکلات روبرو است.

در چین، صادرات در پی تقاضای خارجی همچنان قوی باقی مانده و تقاضای داخلی در میان اقدامات مهار ویروس ، تنگناهای عرضه ، اقدامات سختگیرانه برای مهار قیمت املاک و کمپین کاهش انتشار کربن متزلزل شده است.

 

سخنرانان بانک مرکزی اروپا

در ناحیه یورو ، فیلیپ لین ، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا و اولی رن ، رئیس بانک مرکزی فنلاند هر دو قرار است صحبت کنند و سرمایه گذاران امیدوارند اطلاعات بیشتری در مورد تصمیم هفته گذشته برای کاهش خرید اوراق قرضه اضطراری در سه ماه آینده داشته باشند.

این اقدام اولین گام کوچک در جهت لغو محرک اضطراری است که بانک مرکزی اروپا برای تقویت اقتصاد منطقه یورو در طول همه گیری کرونا به کار گرفته است.

کریستین لاگارد ، رئیس بانک مرکزی اروپا ، مشتاق بود تاكید كند كه این اقدام آغاز كاهش خرید اوراق نیست.

با وجود گزارش ناامید کننده مشاغل ایالات متحده در اوت امسال ، انتظار می رود که حرکت بانک مرکزی اروپا برای کاهش خرید اوراق قرضه در اواخر امسال دنبال شود.

 

داده های انگلستان

هفته گذشته اندرو بیلی ، رئیس بانک مرکزی انگلستان هشدار داد که رشد اقتصادی در بریتانیا کند می شود ، بنابراین داده های این هفته در مورد تورم ، اشتغال و خرده فروشی به ویژه قبل از نشست سیاستگذاری آینده بانک مرکزی اروپا در 23 سپتامبر مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت.

داده های ماه جولای نشان داد که تورم به 2 درصد کاهش یافته است ، در حالی که خرده فروشی ماهانه 2.5 درصد کاهش یافته است.

داده های مشاغل روز سه شنبه نیز در میان کمبود نیروی کار و افزایش 8.8 درصدی رشد دستمزد در ماه ژوئن مورد توجه قرار خواهد گرفت. پایان تعطیلی های کرونایی می تواند مردم را به بازار کار بکشاند ، اما کمبود مهارت ها ، فشارهای قیمتی ناشی از تنگناهای عرضه و قیمت کالاها را افزایش می دهد.

 

 

آخرین داده ها از تورم ایالات متحده

داده های روز سه شنبه در مورد تورم قیمت مصرف کننده برجسته ترین داده ی تقویم اقتصادی این هفته است. سوال اصلی اینجاست که آیا با آرام گرفتن عدم تعادل بین عرضه و تقاضا که باعث افزایش قیمت ها در ماه های اخیر شده است ، رشد تورمی فعلی محو می شود یا خیر؟

در ماه جولای ، افزایش قیمت ها کند شد اما در بالاترین حد خود در 13 سال گذشته قرار گرفت در حالی که نشانه های احتمالی تورم به اوج خود رسیده است.

ناظران بازار همچنین به بررسی آمار روز پنجشنبه در مورد خرده فروشی ، که انتظار می رود برای دومین ماه متوالی کاهش یابد ، و همچنین گزارش هایی درباره تولیدات صنعتی و داده های دانشگاه میشیگان در مورد احساسات مصرف کنندگان، می پردازند.

 

پیشنهاد دموکرات ها به اخذ مالیات بازخرید

حزب دموکرات در حال تدوین قانونی است که بازخرید سهام مشمول مالیات می شود ، زیرا این قانون درآمد جدید برای تأمین هزینه های سیاست های گسترده را ایجاد می کند.

پیشنهاداتی که توسط سناتور براون و وایدن تهیه شده است ، شامل 2 درصد مالیات بازخرید می شود ، که برای بسیاری از شرکت های آمریکایی به عنوان وسیله ترجیحی توزیع به سهامداران تبدیل شده و 52 درصد از کل بازدهی سهامداران شرکت های S&P 500 در سال گذشته را به خود اختصاص داده است.

این خبر در حالی منتشر می شود که قانونگذاران دموکرات در مورد نحوه اختصاص 3.5 تریلیون دلار به برنامه ی زیرساختی بحث می کنند. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال ، مالیات بازخرید طی 10 سال تنها 172 میلیارد دلار افزایش می یابد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tahlil-gar.com/?p=1000003169
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر

نظرات

0 نظر در مورد مهمترین اخبار اقتصادی روز جهان

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.