0

مهترین اخبار روز اقتصادی:بیم و امیدها همچنان ادامه دارد.اختلاف در داده ها گسترده شده اند.

51 بازدید

مهترین اخبار روز اقتصادی:بیم و امیدها همچنان ادامه دارد.اختلاف در داده ها گسترده شده اند.استراتژی فدرال رزور برای کاهش تزریق نقدینگی همچنان ادامه دارد

در پی گزارش ناامیدکننده مشاغل روز جمعه ، شرکت کنندگان بازار مراقب هرگونه سرنخ جدید در مورد کاهش خرید دارایی مقامات فدرال رزرو خواهند بود.

بازار کار همچنان سنگ بنای کلیدی برای فدرال رزرو است ، به طوری که جرمی پاول، رئیس فدرال رزرو، هفته گذشته اعلام کرد که دستیابی به اشتغال کامل پیش نیاز فدرال رزرو برای شروع کاهش خرید دارایی است.

جان ویلیامز ، رئیس بانک فدرال نیویورک، در رویدادی در روز چهارشنبه در مورد چشم انداز اقتصادی صحبت خواهد کرد. روبرت کاپلان ، رئیس بانک فدرال دالاس نیز قرار است چهارشنبه سخنرانی کند.

کاپلان قرار است پنجشنبه دوباره سخنرانی کند. چارلز ایوانز ، رئیس بانک فدرال شیکاگو ، اریک روزنگن ، رئیس بانک فدرال بوستون و نیل کشکاری ، رئیس بانک فدرال مینیاپولیس نیز قرار است پنجشنبه در این مراسم حضور یابند.


سرنخ های تازه از اقتصاد ایالات متحده:

پس از آنکه داده های جولای بیشترین افزایش سالانه را در بیش از یک دهه گذشته نشان داد، داده های قیمت تولید کننده روز جمعه برای ماه آگوست نشان خواهد داد که چگونه فشارهای تورمی در حال شکل گیری است در حالی که بهبود سریع اقتصادی باعث عدم تطابق بین عرضه و تقاضا شده است.

فدرال رزرو اعلام کرده است که قیمت های بالاتر احتمالاً موقتی خواهد بود اما برخی نگران هستند که فشارهای مداوم قیمتی بتواند فدرال رزرو را وادار کند که سیاست تسهیلی را زودتر از موعد خاتمه دهد.

پس از آنکه وزارت کار روز جمعه گزارش داد که اقتصاد فقط 235،000 شغل در ماه آگوست اضافه کرده که بسیار کمتر از برآورد 750،000 اقتصاددانان بود، داده های ادعاهای بیکاری هفتگی پنجشنبه به دقت مورد بررسی قرار می گیرد.

استخدام در بخش اوقات فراغت و مهمان نوازی در بحبوحه احیای مجدد ابتلای کرونا متوقف شد. در این بین نرخ بیکاری از 5.4 درصد در ماه جولای به 5.2 درصد کاهش یافت و رشد مشاغل به شدت سرعت گرفت که این نشان دهنده قدرت اساسی در اقتصاد است.


جی پی مورگان در مورد حباب ارزهای دیجیتال هشدار داد.

 تحلیلگران جی پی مورگان به مشتریان هشدار داده اند که بازارهای ارزهای دیجیتال پس از رونق معاملات آگوست که حجم معاملات بازار یکبار دیگر به بیش از یک تریلیون دلار رسیده بود ، رو به افول هستند.

تحلیلگران جی پی مورگان پیشنهاد کرده اند که ارزش گذاری در بازارهای ارز دیجیتال ، به ویژه آلتکوین ها و NFT ها ، بسیار بالا رفته است.

“سهم آلت کوین ها از نظر استانداردهای تاریخی بسیار بیشتر به نظر می رسد و به نظر ما این احتمال بیشتر بازتاب ” جو “سرمایه گذاران خرده فروشی و حباب است تا بازتاب یک روند صعودی ساختاری باشد.”

تحلیلگران بانک خاطرنشان کردند که معاملات آلت کوین در حال حاضر حدود 33 درصد از کل بازار رمز ارز ها را تشکیل می دهد ، در حالی که این میزان در ابتدای ماه آگوست تنها 22 درصد بود.

اگرچه بسیاری از معامله گران ارزهای دیجیتال از افزایش قیمت خوشحال هستند ، اما تحلیلگران معتقدند که افزایش ظاهری سود ممکن است آنقدر قوی نباشد که بتواند برای مدت زمان طولانی حفظ شود.


گلدمن ساکس:سرکوب ها سیاست های پولی چین را در حاشیه نگه میدارد.

بلومبرگ به نقل از اقتصاددانان گلدمن ساکس می گوید: “سرکوب های مختلف صنعت چین از فناوری تا آموزش به این معناست که سیاست های پولی و مالی احتمالاً در حاشیه باقی می مانند تا مانع رشد اقتصادی شوند.”

“سیاست های پولی و مالی برای مقابله با عقب نشینی ها باید تسهیل شود” ، اگرچه این کاهش احتمالا اندازه گیری می شود.

“داده های اقتصادی احتمالاً در ماه اوت ضعیف خواهند بود ، قبل از برگشت مجدد در سپتامبر و سه ماهه چهارم قوی به صورت متوالی.”

“بدون اینکه سیاستگذاران افکار خود را در مورد مقررات جدید اعلام کنند ، بازارها مستعد هستند که چنین اقدامات نظارتی را حمله به شرکتهای خصوصی سودآور تلقی کنند و نشان می دهد که رشد اقتصادی و آزادسازی بازار دیگر برای دولت اهمیتی ندارد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tahlil-gar.com/?p=1000003041
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر

نظرات

0 نظر در مورد مهترین اخبار روز اقتصادی:بیم و امیدها همچنان ادامه دارد.اختلاف در داده ها گسترده شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.