0

اخبار اقتصادی مهم این هفته

74 بازدید

اخبار اقتصادی مهم این هفته


سخنرانی مهم پاول رییس فدرال رزرو در جکسون هول

جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو در سمپوزیوم تحقیقاتی سالانه بانک مرکزی در جکسون هول سخنرانی کرد اما راهنمای روشنی در مورد زمان بندی کاهش خرید اوراق قرضه فدرال رزرو ارائه نداد.

پاول گفت: پیشرفت بیشتر چشمگیری در ارتباط با تورم و اشتغال بدست آمده است و سرعت بهبود اقتصادی بیشتر از تصور ما بود. انتظار داریم در ماه های بعد باز هم بهبود در اشتغال ببینیم. بازار کار هنوز 6 میلیون شغل زیر سطح فوریه 2020 است و بخش خدمات هنوز مشکل دارد. تورم به حد تحمل ما برای شروع کاهش خرید اوراق رسیده است و بهتر است که امسال سیاست کاهشی را آغاز کنیم.

اما در این سخنرانی پاول همچنان تاریخ دقیقی برای کاهش خرید اوراق ارائه نداد و عنوان کرد که نگاه او و فدرال رزرو به داده های اشتغال و وضعیت نوع دلتای ویروس کروناست. با این رویکرد احتمال انجام کاهش خرید اوراق در سپتامبر 2021 شانس کمتری دارد.

خرید ماهانه اوراق به مبلغ 120 میلیارد دلار از زمان شروع اولین موج همه گیری کرونا ، باعث تقاضای جهانی برای دلار در دوران استرس شدید بازار شده است. سه تن از همکاران پاول در روز پنجشنبه پیشنهاد کردند که با توجه به میزان بهبودی اقتصاد ایالات متحده ، میزان کمک فعلی دیگر ضروری نیست. با این حال هیچ یک از این سه نفر در کمیته سیاست گذاران امسال رأی ندارند.


چین دوباره بخش اینترنت را در هم کوبید

قانون گزاران فضای مجازی چین مجموعه جدیدی از پیش نویس مقررات را با تأثیرات گسترده ای بر شرکت های اینترنتی این کشور منتشر کرد. این مقررات آخرین مورد از مجموعه اقدامات نظارتی ای است که برای محدود کردن قدرت اقتصادی و سیاسی بالقوه آنها طراحی شده است.

مقررات جدید الگوریتم های طراحی شده برای تشویق اعتیاد یا آنچه که آن را “اجبار بیش از حد” می نامند را غیرقانونی می داند ، که احتمالاً بر رسانه های اجتماعی و شرکت های بازی سازی تاثیر می گذارد. این مقررات همچنین شامل مقررات مربوط به امنیت ملی و نظم عمومی است.

از سوی دیگر، دادگاه عالی چین مجموعه جدیدی از پرونده های “نمونه” را که به دنبال تقویت حقوق کارگران است ، به عنوان بخشی از برنامه های دولت برای کاهش نابرابری درآمدها ، صادر کرد.

به طور جداگانه ، وال استریت ژورنال گزارش داد که پکن در حال آماده شدن برای ممنوعیت ورود شرکت های دارای اطلاعات حساس در ایالات متحده است که نشانه ی دیگری از جدا شدن دو بازار بزرگ سرمایه در جهان است .

در واکنش به این خبر در بازارهای سهام آسیایی امروز شاخص نیکی 0.4% افت کرد و اما شاخص شانگهای حدود 0.6% بالا رفت.


فشار بر کشور های نفت خیز برای حرکت به سمت انرژی های پاک

دولتهای کشورهای ثروتمند نفتی در سراسر جهان به دلیل تصمیمات خود در مورد نفت و گاز و جایگزینهای تجدیدپذیر مورد انتقاد قرار گرفته اند. فشارهای اخیر برای جلوگیری از اکتشاف نفت و گاز این امتیاز را تا حدودی به یک بار تبدیل کرده است. این امر در طول همه گیری کرونا ، که تقاضای جهانی برای نفت و گاز را کاهش داد ، تشدید شد و بسیاری را به این سوال وا داشت که آیا وابستگی به سوخت های فسیلی باید به سطح قبل از همه گیری کرونا بازگردد یا خیر.

هم اکنون دولت ها با برطرف شدن تقاضای روزافزون برای نفت و گاز و برداشته شدن محدودیت های کرونا با مشکل مواجه شده اند. بازگشت مردم به کار و سفر و همچنین عدم آمادگی قابل ملاحظه در صنعت انرژی های تجدیدپذیر دولت ها را به سمت انرژی های پاک سوق می دهد.


یک میلیاردر دیگر سرمایه گذاری در رمز ارزها را افزایش می دهد

میلیاردر سیمون نیکسون تصمیم گرفته است تخصیص ارزهای دیجیتال را در شرکت خانوادگی خود ، Seek Capital افزایش دهد.
این شرکت طبقه دارایی های جدید را به عنوان بخشی ضروری از آینده در نظر می گیرد.
نظرسنجی گلدمن ساکس نشان داد که تقریبا 50 درصد از شرکت های خانوادگی به دنبال سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتالی هستند.
شرکت ها بر این عقیده اند که دارایی های جدید می توانند به عنوان یک مانع احتمالی در برابر تورم و نرخ بهره پایین طولانی عمل کنند.

15 درصد از شرکت های مورد بررسی گلدمن ساکس قبلاً روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند.

سیمون نیکسون ، که بنیانگذار سایت Moneysupermarket.com است ، بیش از 1 میلیارد دلار دارایی شخصی در صنعت فناوری را مدیریت می کند. وقتی طرح سرمایه گذاری شرکت خانوادگی وی در دارایی های دیجیتال فاش شد صنعت ارز های دیجیتال را به وجد آورد.


عرضه اولیه سهام شرکت های چینی در امریکا، ممنوع.

وال استریت ژورنال روز جمعه به نقل از افراد آشنا با این موضوع گزارش داد چین قصد دارد قوانین جدیدی را پیشنهاد کند که شرکت های دارای مقادیر زیادی از داده های حساس مصرف کننده را از انتشار عمومی در ایالات متحده منع کند.
بر اساس گزارش wsj.com، مقامات تنظیم کننده سهام چین در هفته های اخیر به برخی از شرکت ها و سرمایه گذاران بین المللی گفته اند که قوانین جدید شرکت های اینترنتی را که دارای مجموعه ای از داده های مربوط به کاربران هستند از لیست خارج از کشور منع می کند.


گزارشی از تازه ترین آمار روابط اقتصادی چین و آمریکا

“در هفت ماه اول سال، حجم تجارت کالاهای دوجانبه سالانه 40 درصد افزایش یافته است. “
“در این مدت، واردات چین از ایالات متحده نسبت به سال قبل 50.4 درصد افزایش یافت، در حالی که صادرات سالانه 36.9 درصد افزایش یافته است. ”
“این به طور کامل نشان می دهد که اقتصاد دو کشور بسیار مکمل یکدیگر هستند.”
“همکاری تجاری دوجانبه با منافع دو کشور و دو ملت مطابقت دارد. »

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tahlil-gar.com/?p=1000002895
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر

نظرات

0 نظر در مورد اخبار اقتصادی مهم این هفته

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.