0

اخبار روز بازار

36 بازدید

اخبار روز بازار


افزایش نرخ بهره نیوزلند

بانک مرکزی نیوزلند روز چهارشنبه تشکیل جلسه می دهد و به نظر می رسد به اولین اقتصاد بزرگ باشد که نرخ بهره را از زمان شروع شیوع بیماری کرونا افزایش می دهد.

داده های مشاغل فوق العاده قوی، انتظارات از افزایش نرخ را تقویت می کند ، که اولین مورد در نیوزلند از اواسط سال 2014 خواهد بود. این اتفاق در تضاد شدید با سال 2020 است ، زمانی که نرخ ها 75 واحد پایه به %0.25 کاهش یافت و حرکت نرخ بهره به زیر صفر به یک احتمال واقعی تبدیل شد.

 

شاخص های اقتصادی چین درگیر کرونا

چین هم اکنون با بزرگترین شیوع بیماری کرونا از روزهای اول همه گیری مواجه است و آزمایش های گسترده و محدودیت های سفر را اعمال کرده و فعالیت اقتصادی را کاهش داده است.

چندین بانک سرمایه گذاری وال استریت ، از جمله گلدمن ساکس ، هفته گذشته پیش بینی رشد چین خود را برای ادامه سال کاهش دادند.

داده های مربوط به خرده فروشی ، تولیدات صنعتی و سرمایه گذاری در دارایی های ثابت که قرار است روز دوشنبه منتشر شود نشان می دهد که وضعیت اقتصاد در ماه جولای چگونه بوده است. انتظار می رود که اعداد و ارقام منتشره رشد کندتر را نشان دهد و نگرانی ها در مورد از دست دادن روند بهبود در چین افزایش یابد.

بهبودی اقتصادی پس از کرونا در چین نابرابر بوده است ، زیرا تقاضای صادراتی بیشترین رشد اقتصادی را داشته ، در حالی که تقاضای داخلی به کندی در حال بازگشت است.

 

درآمد خرده فروشی

درآمد خرده فروشی نیز می تواند قدرت تقاضای مصرف کننده را در هفته آینده روشن کند ، زیرا چندین خرده فروش بزرگ از جمله Walmart ، Target ، Macy’s ، Lowe’s و Home Depot گزارش نتایج سه ماهه را ارائه می دهند.

شرکت های Ross Stores ، TJX و Bath & Body Works نیز گزارش خواهند داد. همچنین بخصوص سرمایه گذاران به دنبال بینش هایی در مورد نحوه برخورد خرده فروشان با افزایش قیمت ها و کمبود بازار کار خواهند بود.

گزارش های درآمدی در پایان فصل فوق العاده ایالات متحده در سه ماهه دوم منتشر شد. طبق گزارش Refinitiv ، انتظار می رود که سود S&P 500 به میزان 93.1 درصد افزایش یابد که بسیار بالاتر از انتظار قبلی 65.4 درصد است.

 

صورتجلسه فدرال رزرو

در روز چهارشنبه فدرال رزرو صورت جلسه ماه جولای خود را منتشر می کند ، که برای فهم دیدگاه سیاست گذاران درباره زمان کاهش خرید اوراق قرضه ماهانه فدرال رزرو و چشم انداز آنها در مورد اقتصاد مورد بررسی قرار می گیرد.

ماه گذشته مقامات فدرال رزرو علیرغم افزایش ویروس نوع دلتا ، بهبود اقتصادی را همچنان برقرار اعلام کردند و گزارش مشاغل بهتر از انتظارات در ماه ژوئیه باعث شد تا چندین سیاستگذار پیشنهاد دهند که کاهش خرید دارایی ها ممکن است زودتر آغاز شود.

جیم اوسالیوان ، استراتژیست کلان آمریکایی در TD Securities می گوید: “من می دانم که برخی از مقامات فدرال رزرو اصرار دارند که این اتفاق در جلسه سپتامبر رخ دهد ، اما این اتفاق بسیار بعید است.”

در صورتی که دو گزارش اشتغال بعدی به اندازه کافی قوی باشد امکان دارد کاهش خرید دارایی ها در نوامبر اتفاق بیفتد ، اما شانس دسامبر به عنوان زمان اعلام رسمی بیشتر است. ”

 

بازدهی اوراق خزانه همچنان در حال رشد است اما حرکت بعدی همچنان نامطمئن است

بازده خزانه داری 10 ساله امروز اندکی کاهش یافت و به 1.338 درصد رسید

بازده دو برابری در بازدهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری همچنان ادامه دارد و حتی افت جزئی پس از گزارش CPI ایالات متحده در روز چهارشنبه تا حد زیادی کاهش یافته است.

فروشندگان اوراق قرضه نقش خود را در حفظ بازدهی بالاتر از 1.30 و میانگین متحرک 200 روزه در حال حاضر ایفا می کنند ، اما به نظر می رسد در چند جلسه گذشته هیچ گونه قاطعیتی برای ادامه کار وجود ندارد.

بازارهای گسترده هنوز درگیر مناقشه ای بین انتظارات فدرال رزرو (با انتظارات فزاینده از جکسون هول در اواخر این ماه) و نگرانی های مربوط به انواع دلتا هستند و معامله گران اوراق قرضه نیز از این نزاع مستثنی نیستند.

با توجه به اینکه بازدهی در اواخر هفته بیشتر پیش بینی می شود ، کار چندانی برای فارکس ارائه نمی دهد زیرا دلار همچنان ثابت قدم است ، اما در حال حاضر واقعاً هیچ حرکت جهت گیری محکمی را دنبال نمی کند. آرامش تابستانی در اروپا نیز در این زمینه کمکی نمی کند.

به نظر می رسد فروشندگان اوراق بهادار منتظر کاتالیزور بعدی هستند تا همه چیز را تحت فشار قرار دهند ، اما اینکه ما تا آخر هفته به آن برسیم ، شک بر انگیز است.

اما سطح تکنیکالی که در بالا به آن اشاره شد را نگه دارید و بازدهی همچنان در موقعیت مطلوبی قرار دارد تا در حال حاضر بالاتر نگه داشته شود

 

وزارت اقتصاد آلمان: افزایش مداوم تورم پیش بینی نمی شود.

وزارت اقتصاد آلمان در جدیدترین بیانیه خود در روز جمعه گفت با توجه به تورم که یک موضوع داغ در سراسر جهان است، آنها انتظار افزایش مداوم تورم را ندارند.

نقل قول های بیشتر
“هیچ نشانه ای از حرکت قیمت دستمزد وجود ندارد که می تواند منجر به تورم دائمی شود.”
“به نظر می رسد حرکت اساسی مثبت کل اقتصاد همچنان ادامه دارد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tahlil-gar.com/?p=1000002648
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر

نظرات

0 نظر در مورد اخبار روز بازار

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.