0

مهمترین اخبار و تحلیل های کلان این هفته

مهمترین اخبار و تحلیل های کلان این هفته

زمان روند صعودی نقره نزدیک است


در حال پشت سر گذاشتن بحران ناشی از همه گیری در دنیای مالی اتفاق های زیادی در حال افتادن است. بیایید چرخه های مختلف اقتصادی را مرور کنیم:

  1. گسترش (افزایش تولید و قیمت، نرخ بهره کم)
  2. بحران (سقوط بورس ها و ورشکستگی های متعدد شرکت ها)
  3. رکود اقتصادی (کاهش قیمت و تولیدات، نرخ بهره بالا)
  4. بازیابی (بهبود سهام با کاهش قیمت و درآمدها)

ما در حال حاضر در چرخه چهارم ، بازیابی هستیم. این چرخه ها نیز می توانند به قسمت های مختلف تقسیم شوند. شروع بازیابی همیشه با انبارهای خالی و کمبود نیروی کار اتفاق می افتد، و در مراحل بعدی که کارخانه های بیشتری شروع به کار می کنند ، باید منتظر افزایش قیمت ها، تنظیم مجدد سیاست های پولی بانک مرکزی و سپس با چشم اندازهای اقتصادی جدید و تنظیمات مالی، باید برای بررسی فرصت های جدید بازار آماده شویم.

پس از آخرین بحران ایجاد شده، ما فرصت های جدیدی پیدا کردیم، و یکی از آنها با برنامه زیرساخت منحصر به فرد آقای آقای بایدن و طرح انرژی های سبز جدی تر می شود.

2021 به احتمال زیاد باعث تغییر ساختاری در بازار و نوع مصارف کالا می شود، که توسط دو عامل اصلی هدایت می شود. بهبود سریع اقتصادی چین و آمریکا پس از همه گیری و حرکت جهانی به سوی انرژی های جدید و سبز.

انقلاب خودروهای الکتریکی اکنون رسماً آغاز شده است زیرا رئیس جمهور بایدن دستور اجرایی این هفته را امضا کرد. بر اساس این دستور، تا 50 درصد از خودروهای جدید فروخته شده در سال 2030 از منابع سوختی با آلایندگی صفر تغذیه خواهند کرد. این فرمان اجرایی بخشی از هزینه یک میلیارد دلاری آقای بایدن برای انرژی سبز و زیرساختی است.

نقره بخش کلیدی در برنامه زیرساختی رئیس جمهور بایدن است، یکی از فلزات مهم در خودروهای برقی.

در حال حاضر ، قیمت نقره در 24.30 دلار در هر اونس معامله می شود ، که فرصتی باورنکردنی را برای سرمایه گذاران برای شروع سرمایه گذاری قبل از شروع روند صعودی آن است.

 

رفت و آمد متعدد مدیران فدرال رزو


چندین مقام فدرال رزرو از جمله رافائل بوستیک ، رئیس بانک فدرال آتلانتا و توماس بارکین ، رئیس بانک فدرال ریچموند ، چارلز اونز ، رئیس بانک فدرال شیکاگو در روز سه شنبه و استر جورج ، رئیس بانک فدرال کانزاس سیتی قرار است در هفته آینده حضور داشته باشند.

بوستیک و بارکین به سمت سیاست کاهشی متمایل هستند در نتیجه نظرات آنها به دقت مورد توجه قرار خواهد گرفت.

محدودیتی که فدرال رزرو با عنوان “پیشرفت قابل ملاحظه در جهت تورم 2 درصدی فدرال رزرو و اشتغال کامل” برای کاهش برنامه خرید اوراق قرضه خود تعیین کرده است هرگز به طور دقیق تعریف نشده است.

در شرایطی که نوع دلتا ویروس کرونا رشد اقتصادی را تهدید می کند، در ماه ژوئن ، مقامات درباره ی اینکه بانک مرکزی چگونه می تواند حمایت های اضطراری خود برای اقتصاد را کاهش دهد شروع به بحث و گفتگو کردند.

 

پس از ارتقاء لندن ، شبکه اتریوم 395 هزار دلار در ساعت می سوزاند


 تقریباً 2.3 اتریوم در هر دقیقه از طریق مکانیسم جدید هزینه تراکنش که در ارتقاء اتریوم لندن در 5 آگوست معرفی شد ، در حال سوختن است.

هارد فورک مورد انتظار لندن روز چهارشنبه هفته جاری به اجرا درآمد و ارتقاء 1559EIP-  را که هزینه انتقال را تعدیل می کند ، آغاز کرد. بخشی از این تعدیل مکانیزمی را معرفی کرد که بخشی از هزینه های پایه جمع آوری شده را می سوزاند.

بر اساس محاسبات مختلف موجود ، میزان کل  اتریوم سوخته شده از زمان ارتقاء حدود 14 ساعت قبل تقریباً 3395 اتریوم است.   نرخ سوزاندن متوسط   2.36 اتریوم  را در دقیقه گزارش می دهد که این مقدار معادل 6،596 دلار در دقیقه یا حدود 395هزار دلار اتریوم در هر ساعت است.

“با ارقام سالانه این ارقام ، این بدان معناست که بین 800000 تا 2.4 میلیون اتریوم  در سال 2021 سوزانده می شود.”

هاردفورک لندن اتریوم بخشی از ماجراجویی اتریوم ورژن 2.0 است که به‌کلی شیوه‌ی اجماع شبکه را از اثبات کار (PoW) به اثبات بر سهام (PoS) تغییر خواهد داد.

در بازار امروز رمز ارزها بیتکوین با 0.1% کاهش در 40 هزار و 800 دلار قرار دارد و اتریوم با کاهش 1.6% در 2680 معامله می شود.

 

در وضعیت سهام آشفتگی به وجود آمد


سهام در معاملات روز جمعه با مشکل روبرو شد زیرا نگرانی ناشی از گسترش نوع دلتا دارایی های ریسکی و تقاضای محدود را تحت تاثیر قرار داد. در معاملات امروز شاخص داوجونز 0.4 درصد و اس اند پی پانصد 0.2 رشد کردند در حالی که شاخص نزدک 0.3 درصد کاهش یافت.

بازده خزانه داری رشد خود را افزایش داد ، زیرا قبلاً با کاهش مطالبات بیکاری حمایت شده بود.

بازده اوراق خزانه داری 10 ساله در روز پنجشنبه در 1.21% قرار داشت اما امروز بالاترین حد خود در هفته را ثبت کرده و با 5 درصد مثبت به 1.288 درصد رسیده است و به دلار کمک کرد که در برابر ین به بالاترین سطح یک هفته ای برسد.

 

بسته زیرساختی ایالات متحده برای تقویت تقاضای کالا


طرح زیرساخت های ایالات متحده باید در ظاهر ، بهبود اقتصادی کشور را تسریع کند. به گفته استراتژیست های بانک ANZ ، به احتمال زیاد تقاضا برای فلزات افزایش می یابد ، اما احتمالاً چرخه کالا را به آن شکلی که بسیاری امیدوار بودند ، شارژ نمی کند.

 

بهره بردن فلزات از زیرساخت های ایالات متحده


“یک گروه دو حزبی از سناتورها به طور موقت با بسته ای نزدیک به 1 تریلیون دلار موافقت کردند. ما برآورد می کنیم که حدود 500 میلیارد دلار صرف زیرساخت هایی مانند جاده ها ، پل ها و بزرگراه ها شود. به طور کلی این امر می تواند منجر به افزایش تقاضای فولاد به 120 میلیون تن در مقایسه با 105 میلیون تن در سال 2019 شود. “

“ساخت و ساز به طور سنتی بزرگترین قسمت در تقاضای اکثر فلزات بوده است. بنابراین ، این بسته هزینه ای باید تقاضا برای مس و روی را به ویژه افزایش دهد. با این حال ، عامل اصلی تقاضای مس سرمایه گذاری 7.5 میلیارد دلاری در زیرساخت وسایل نقلیه الکترونیکی (EV) خواهد بود. به طور کلی ، ما شاهد رشد تقاضای مس در دو یا دو سال آینده هستیم. “

 

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tahlil-gar.com/?p=1000002568
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر

نظرات

0 نظر در مورد مهمترین اخبار و تحلیل های کلان این هفته

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.