0

مهمترین اخبار روز: بایننس تهید شد/بازار سهام چین به آشفتگی کشیده شد.

66 بازدید

مهمترین اخبار روز: بایننس تهید شد/بازار سهام چین به آشفتگی کشیده شد.


ضعف در قوانین چین موجب ایجاد موج ترس در بازار سهام چین شده:

سرکوب نظارتی اخیر چین باعث شده سرمایه گذاران را از سهام چین ترسانده و باعث شده شرکت های فناوری در فضای نامشخصی فعالیت کنند.
چین پس از آنکه ماه گذشته تحقیقات در مورد دیدی گلوبال، شرکت تاکس رانی اینترنتی، را چندی بعد از لیست شدن در بازار نیویورک شروع کرد، محدودیت های نظارتی خود را برای فروش سهام خارج از کشور تشدید کرده است.
پس از فروش شدید، مقامات به سمت آرام کردن بازار رفتند که این عمل در حال حاضر قیمت سهام و یوان را ثابت نگه داشته است.
در هفته آینده سرمایه گذاران در پی افزایش نگرانی ها از کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان، که می تواند آزمایش بعدی برای بازارها باشد، به دنبال داده های شاخص مدیران خرید چین خواهند بود.

 

نشست بانک مرکزی بریتانیا:

انتظار می رود بانک مرکزی انگلستان با وجود اختلاف نظر بین سیاستگذاران بر سر حجم برنامه خرید اوراق قرضه خود در زمینه افزایش تورم و بهبود اقتصاد ، در جلسه روز پنجشنبه محرک خود را با سرعت فعلی حفظ کند.

بنابراین ، در جلسه بانک مرکزی به احتمال زیاد مقامات پیش بینی تورم خود را برای امسال افزایش خواهند داد ، اما چشم انداز رشد در میان نگرانی ها در مورد نوع دلتا همچنان نامشخص است.

همچنین ، پس از آنکه اخیراً دو سیاست گذار برای حمایت از پایان زودهنگام طرح محرک مالی خرید اوراق قرضه ، رتبه های خود را شکستند ، ارزیابی اینکه آیا مقامات بیشتری به این دیدگاه نزدیک می شوند ، جالب خواهد بود.

 

مالزی بایننس را تهدید کرد:

براساس اطلاعیه منتشر شده در روز جمعه ، کمیسیون اوراق بهادار مالزی با توبیخ عمومی علیه بایننس، خواستار توقف فعالیت این صرافی و کلیه نهادهای آن در این کشور شد.

کمیسیون اوراق بهادار مالزی اظهار داشت که بایننس علیرغم هشدارهای قبلی به فعالیت خود در مالزی ادامه داده است. در واقع ، در ژوئیه 2020 ، کوین تلگراف گزارش داد که بایننس اجازه فعالیت در مالزی را ندارد.

در آن زمان ، کمیسیون اوراق بهادار مالزی “لیست هشدار سرمایه گذاران” را منتشر کرد که شامل چندین صرافی دارایی دیجیتال است که بدون مجوز قانونی از سوی نهادهای نظارتی مالزی در این کشور خدمات ارائه می دهند.

بایننس از 26 ژوئیه 14 روز کاری فرصت دارد تا بتواند دستوری که شامل غیرفعال کردن وب سایت و اپلیکیشن های تلفن همراه و همچنین قطع هرگونه تبلیغات رسانه ای برای خدمات خود در کشور است را اجرایی کند.

 

بازار سهام چین بازهم سقوط کرد:

رشد بازار سهام چین مدت زیادی طول نکشید. شاخص هانگ سنگ در هنگ کنگ 1.3 درصد کاهش یافت، شاخص نیکی ژاپن 1.8% از دست داد و شانگهای 0.4%
قانون گذاران اخطار بزرگی را برای حذف “غیرقانونی بودن” در میان گروه های تاکسی اینترنتی صادر کردند، اقدامی که حمله جدیدی به دیدی گلوبال تعبیر شد. سهام های دیدی در بازار های خارجی 7.2٪ افت کرد.
علاوه بر این پس از مسدود کردن دارایی های شرکت املاک و مستغلات بدهکار و “چاینا آوانگارد گروپ” توسط دادگاه، سهام آن تا 11٪ سقوط کرد تا به رکورد جدید پایینی دست یابد. اوراق قرضه این گروه نیز سقوط کرده و تأثیرات قابل توجهی روی اوراق قرضه سایر شرکت های با اهرم بالا در این بخش ایجاد کرد.
احساسات بازار در هنگ کنگ همچنین با حکم نه ساله ای که برای معترضان طرفدار دموکراسی بر اساس قانون جدید امنیتی این شهر صادر شد، خدشه دار شد.

ترس از عدم رشد قیمت نفت را بالا میبرد:

پس از آنکه داده های دولت ایالات متحده در هفته گذشته کاهش مناسب ذخایر را تأیید کرد ، قیمت نفت خام به بالاترین قیمت در دو هفته گذشته رسید. مشکلات دیپلماسی عمومی بین ایران و غرب انتظارات در مورد اینکه عرضه ایران به همان سرعتی که یک ماه پیش انتظار می رفت به بازار جهانی بر نمی گردد، قیمت را تقویت می کند.
همچنین با به روزرسانی های فصلی شرکت های “شل” و “توتال” در روز قبل، حال و هوای بازار بهبود پیدا کرد ، به ویژه “شل” که به جای افزایش مبالغ سرمایه گذاری خود، پول اضافی را به سهامداران بازگرداند. این نشان می دهد که شرکت های بزرگ نفتی ترجیح میدهند از درآمد بادآورده فعلی لذت ببرند نه اینکه برای افزایش تولید در ماه های آینده سخت کار کنند.
هر بشکه معاملات آتی نفت خام آمریکا با 0.1 % رشد به 73 دلار و 70 سنت رسید، در حالی که هر بشکه معاملات آتی نفت برنت با 0.2٪ رشد به 75 دلار و 30 سنت رسید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tahlil-gar.com/?p=1000002464
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر

نظرات

0 نظر در مورد مهمترین اخبار روز: بایننس تهید شد/بازار سهام چین به آشفتگی کشیده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.