0

اخبار مهم حواشی بازار.چین احساس خطر کرد.

58 بازدید

اخبار حواشی بازار


🔻ارز رمزها:

اضافه شدن شرکت‌های بیشتری به لیست سیاه چین، و تعلیق معاملات بیت کوین

🔻بایدن برای تلاش برای بازگرداندن قانون “بی طرفی شبکه”

رئیس جمهور جو بایدن قرار است کمیسیون ارتباطات فدرال را ترغیب کند تا قوانین مربوط به “بی طرفی شبکه” را بازگرداند، و یکی از اصلاحات بزرگ دوران ترامپ در مورد نحوه کار اینترنت در ایالات متحده را برگرداند.

 

🔻چین با کاهش سرعت رشد اقتصاد، سیاست پولی را آسان تر می کند

بانک مرکزی چین به سیاست انبساطی پولی روی آورد زیرا اقتصاد این کشور علائم بیشتری از کاهش سرعت بازگشت را نشان داد.

بانک خلق چین اعلام کرد که نسبت نیاز بانک ها برای صدور وام را به میزان ذخایر مورد نیاز،  0.5 درصد کاهش می دهد، اقدامی که ظاهراً در حمایت از وام های بانکی به شرکت های کوچک و متوسط انجام می شود.

 

🔻بانک مرکزی اروپا (ECB) گزارش های جلسه سیاست پولی ژوئن خود را در روز جمعه منتشر کرد

با مهمترین نکات برجسته در زیر ، به نقل از رویترز:

  • نگرانی ها حاکی از آن است که افزایش مداوم نرخ بهره می تواند به تشدید شرایط مالی گسترده تر تبدیل شود.
  • مجدداً تأكید شد كه حفظ اعتبارات مالی مطلوب در طول دوره همه گیری کرونا ضروری باقی مانده است.
  • اعضا توافق گسترده ای با پیشنهاد لین برای حفظ موقعیت تطبیقی سیاست‌ها داشتند.
  • به نظر می رسد که چشم انداز بهبود یافته باید در موضع سیاست های شورای حکمرانی منعکس شود.
  • شرایط تأمین مالی برای اینکه بتواند سرعت خرید PEPP را کاهش قابل توجهی دهد خیلی شکننده ارزیابی شد.
  • نگرانی هایی وجود داشت ازین بابت که هرگونه تغییر در خریدهای خالص بدون تکیه بر بهبود چشم انداز تورم نباشد منجر به تشدید شرایط مالی می شود.
  • اما همچنین صحبت آن بود که برای تأمین همان میزان مسکن ، خرید دارایی باید تا حدودی کاهش یابد.

 

اندرو بیلی، رئیس بانک انگلیس گفت که افزایش بهره وری ناشی از دیجیتال سازی اقتصاد قرار است ادامه یابد. بیلی در قالبی با عنوان “دیجیتالی” شدن ، دارایی های غیر فیزیکی و رشد بالقوه در جهان پس از COVID” در ونیز ایتالیا سخنرانی کرده است.

روسای اقتصادی در آنجا تشکیل جلسه داده اند تا حداقل مالیات جهانی را در میان سایر موضوعات مورد بحث قرار دهند.

 

🔻اقتصاددان ارشد گروه UOB آلوین لیو درباره انتشار اخیر صورتجلسه های FOMC (کمیته بازار آزاد فدرال رزرو) اظهار نظر می کند.

نقل قول های کلیدی

“در حالی که آخرین دقایق FOMC پیشرفت سریع تر بهبود اقتصادی را نشان می داد ، سیاست گذاران فدرال رزرو همچنان با عدم اطمینان چشم انداز اقتصادی و تورم ایالات متحده دست به گریبانند و هنوز هیچ تصمیم مشخصی برای جدول زمانی سیاست فدرال رزرو داده نشده است.”

“تورم به طور قابل توجهی در ماه های اخیر افزایش یافته است و برخی از اعضای FOMC نگرانی های خود را در مورد تورم برجسته تر کرده اند که می تواند بالاتر از حد انتظار و مداوم باشد.”

با شروع بحث درباره گفتگو ها برای کاهش میزان خرید اوراق قرضه، این روند منجر به اطلاعات جزیی تر در باره کم کردن حجم برنامه خرید دارایی آن خواهد شد. اولین نکته قابل ذکر می تواند در جریان سمپوزیوم جکسون هول (26 آگوست) منتشر شود و در تعهد جدول زمانی سیاست پولی انقباضی در 21/22 سپتامبر 2021 FOMC بیان شود. ما اکنون انتظار داریم که اولین حرکت در دسامبر 2021 انجام شود و روند سیاست انقباضی تا ماه مه 2023 برای تقریباً 1.5 سال به طول انجامد. پس از آن ، ما دو افزایش 25 واحد پایه برای سال 2023 پیش بینی می کنیم ، ابتدا به 0.25٪ -0.50٪ در ماه ژوئن و سپس به 0.50–0.75 in در دسامبر.

 

🔻شاخصهای DAX آلمان 0.7% بالاتر ، CAC 40 در فرانسه 1.1% و FTSE 100 انگلیس 0.6% افزایش یافتند.

بازارهای سهام اروپا جمعه با افزایش برخی از ضررهای شدید دفعات قبلی را جبران کردند، اما هنوز هم در میان نگرانی های روزافزون در مورد قدرت بهبود اقتصاد جهانی ، انتظار می رود که هفته را با قرمز به پایان برسانند.

نگرانی ها مبنی بر افزایش تعداد موارد Covid-19 ، در درجه اول در جنوب شرقی آسیا و بعد در غرب واکسینه شده تر که پیشرفت چشمگیر در بهبود اقتصادی دارد ، اخیراً سنتیمنت را تحت تأثیر قرار داده است.

شاخص های اصلی در اروپا روز پنجشنبه به شدت پایین آمد و DAX در آلمان و FTSE 100 در انگلیس 1.7٪ و CAC 40 در فرانسه 2٪ افت کرد. حتی با پیشرفت های روز جمعه نیز قرار است این شاخص های اصلی هفته را با حدود 1٪ کاهش به پایان برسانند ، در حالی که عملکرد بهتری در ایالات متحده در این هفته ندارند. این موضوع نشان دهنده ی این است که سهام سیکلی وزن بیشتری در قاره ی اروپا دارند.

شواهد دیگری از بهبود ناچیز با انتشار ناگهانی تولید ناخالص داخلی انگلیس به دست آمد که رشد 0.8٪ در ماه مه را نشان می دهد ، یک افت شدید نسبت به رشد 2.0٪ در ماه گذشته (رقمی که در بازبینی نیز کمتر شده بود). تولید تولید در ماه مه 0.1٪ کاهش یافت ، در حالی که تولید صنعتی 0.8٪ افزایش یافت ، هر دو بسیار ضعیف تر از حد انتظار بود.

اخبار مبنی بر اینکه غول دارویی ایالات متحده Pfizer و شریک آلمانی BioNTech در حال توسعه یک واکسن تقویت کننده Covid-19 هستند که هدف آن هدف قرار دادن نوع دلتا است. سهام BioNTech در نتیجه 5٪ افزایش یافت

 

🔻چین مقررات ذخیره وجه نقد را برای حمایت از بهبود اقتصادی کاهش می دهد.

بانک مرکزی چین روز جمعه اعلام کرد مقدار وجه نقدی را که بانک ها باید به عنوان ذخیره حفظ کنند کاهش می دهد و در حدود 1 تریلیون یوان (154.19 میلیارد دلار) نقدینگی بلند مدت آزاد می کند تا بتواند به بهبود اقتصادی که حرکت خود را از دست داده کمک کند .
بانک خلق چین (PBOC) در وب سایت خود اعلام کرد که نسبت نیاز ذخیره (RRR) برای همه بانک ها را 50 واحد پایه (bps) کاهش می دهد که از 15 ژوئیه اعمال می شود.
بانکهایی که مشمول نسبت نیاز ذخیره (RRR) 5٪ باشند از کاهش جدید معاف می شوند.
بانک خلق چین (PBOC) آخرین بار نسبت نیاز ذخیره (RRR) را در آوریل سال گذشته کاهش داد، در حالی که اقتصاد چین هنوز به دلیل بحران ویروس کرونا به شدت متزلزل شده است.
درحالیکه اقتصاد با کمک صادرات انعطاف پذیر، یک رشد شدید اقتصادی را آغاز کرد، بانک خلق چین از آن زمان به سمت یک جهت گیری شدیدتر سوق پیدا کرده بود.
کابینه این کشور روز چهارشنبه گفت كه مقامات از كمك های به موقع نسبت نیاز ذخیره (RRR) برای كمك به شركت های كوچك برای مقابله با تأثیر منفی افزایش قیمت کالاها استفاده می كنند كه برای بازار تعجب آور بود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tahlil-gar.com/?p=1000002148
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر

نظرات

0 نظر در مورد اخبار مهم حواشی بازار.چین احساس خطر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.