0

مهم ترین رویدادهای هفته پیش رو برای فاندامتالیست ها

81 بازدید

مهم ترین رویدادهای هفته پیش رو برای فاندامتالیست ها


گزارش اشتغال بخش غیر کشاورزی

پیش بینی می شود گزارش اشتغال برای بخش غیر کشاورزی در ماه ژوئن نشان دهد که اقتصاد 675 هزار شغل جدید اضافه کرده و نرخ بیکاری را از 5.8٪ به 5.7% کاهش داده است.

با نگرانی در مورد افزایش تورم و قدرت بهبود در ذهن سرمایه گذاران ، بازارها همچنین به دنبال سایر آمارهای بازار کار ، از جمله رشد دستمزد و مشارکت نیروی کار هستند.

هفته گذشته جرمی پاول، رئیس فدرال رزرو ، بار دیگر بر تعهد بانک مرکزی در تشویق بهبود “گسترده و فراگیر” در بازار کار تأکید کرد و افزود که هنوز مسیری طولانی در پیش است و اقتصاد نیاز به  حمایت دارد.

پاول گفت، “دستاوردهای شغلی بسیار سریع و زودهنگام، اساساً مربوط به بازگشت به شغل قدیمی شما است.” “اکنون ، موضوع مهم پیدا کردن مشاغل جدید است و این یک عملکرد منطبق با بازار کار و زمانبر است.

 

داده های اقتصادی

پیش از گزارش اشتغال  روز جمعه ، بازارها در مورد معاملات مسکن ، اشتغال بخش خصوصی ، مطالبات و ادعاهای بیکاری و گزارش موسسه  ISM در بخش تولیدات به روز می شوند.

داده های ISM احتمالاً تأکید بر فشارهایی در زنجیره تأمین است که هزینه ها را افزایش می دهد و احتمال ماندگاری تورم در سطوح بالاتر را برای مدت طولانی تری افزایش می دهد.

تقویم اقتصادی این هفته، همچنین شامل سخنرانی چندین مقام فدرال رزرو ، از جمله  جان ویلیامز، پاتریک هارکر ، رافائل بوستیک ، توماس بارکین و معاون فدرال رزرو  راندال کوارلز است.

 

برنامه زیرساخت جو بایدن و گسترش انواع ویروس کرونا

سرمایه گذاران ممکن است از دیدن نیمه اول سال، پس از شش ماه قدرتمند در بازارها متاسف شوند. سهام در بازارهای جهانی در مسیر رسیدن به دومین رشد شدید از اواخر قرن پیش هستند ، اما پیش بینی نیمه دوم دشوارتر به نظر می رسد.

قرارداد زیربنایی رئیس جمهور جو بایدن با ارزش 1.2 تریلیون دلار به تقویت بازارهای ایالات متحده کمک خواهد کرد ، اما نگرانی های دیگر همچنان وجود دارد.

گسترش سریع انواع ویروس کرونا، بسیار مسیر بازگشت به حالت طبیعی را به تأخیر می اندازد ، در حالی که به نظر می رسد بهبود در چین، محرک اقتصاد جهانی ، در حال کند شدن است. فشارهای زنجیره تأمین تورم را افزایش می دهد و توجیه انگیزه بیشتر برای اقتصادهای بزرگ را دشوار می کند ، در حالی که چندین بانک مرکزی در حال حاضر به عنوان یک اقدام پیشگیرانه نرخ ها را افزایش می دهند.

 

تورم منطقه یورو

منطقه یورو قرار است روز چهارشنبه با ادامه بحث در مورد افزایش فشارهای قیمت ، آمار تورم ماه ژوئن را منتشر کند.

تورم منطقه یورو در ماه می بیش از هدف 2٪ بانک مرکزی اروپا افزایش یافت ، اما فیلیپ لین ، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا ، فشار تورم موقتی را رد کرده و این امر به رشد ضعیف اشتغال اشاره دارد.

اما دیگر اعضای هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا،  شروع به بررسی علنی این احتمال کرده اند که جهش های اخیر قیمت ناشی از تنگناهای عرضه، می تواند به یک روند طولانی مدت تبدیل شود.

 

نشست اوپک پلاس

سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش ، معروف به  اوپک پلاس ، در هفته آینده مجموعه ای از جلسات را برای بررسی وضعیت بازار جهانی نفت پیش از نشست رسمی در روز پنجشنبه برگزار می کند.

انتظار می رود جلسه پنجشنبه با بهبود دوباره چشم انداز تقاضا ، تولید و عرضه  را افزایش دهد.

قیمت نفت در روز جمعه به بالاترین حد از اکتبر 2018 رسید و هر دو معیار جهانی را برای پنجمین هفته متوالی افزایش داد.

ادوارد مویا ، تحلیلگر ارشد بازار به رویترز گفت، “قیمت های نفت خام با بهبود چشم انداز تقاضا افزایش یافته و عملکردی  بیش از انتظارات بازار خواهد داشت چرا که اوپک پلاس احتمالاً فقط افزایش کمی در تولید، در نشست پیش رو خواهد داشت.”

 

تایید ارزهای دیجیتال توسط بانک آو امریکا

بانکهای مرکزی و دولتها تقاضای فزاینده ارزهای دیجیتال را تشخیص داده اند. برخی از کشورها مانند سوئد یا چین در حال پیشرفت هستند تا پول نقد را حذف کنند. ادغام مالی در سراسر جهان نامتقارن است ، زیرا اقتصادهای نوظهور در زمینه ایجاد فرصت های مالی برای جمعیت خود با مشکل روبرو هستند. در نتیجه ، گزارش اخیر بانک آو امریکا،  مزایای ارزهای دیجیتال را به عنوان یک محرک اقتصادی تأیید کرد.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tahlil-gar.com/?p=1000001976
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر

نظرات

0 نظر در مورد مهم ترین رویدادهای هفته پیش رو برای فاندامتالیست ها

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.