0

مهم ترین رویدادهای هفته پیش رو 

مهم ترین رویدادهای هفته پیش رو


جلسه فدرال رزرو

سرمایه گذاران اظهارات بانک فدرال در پایان جلسه سیاست دو روزه خود را در روز چهارشنبه در برابر نگرانی های مداوم در مورد اینکه، آیا افزایش تورم می تواند بانک مرکزی را تحت فشار قرار دهد، تا محرک خود را زودتر از آنچه انتظار می رود کاهش دهد.

بانک فدرال بارها و بارها گفته است که افزایش کوتاه مدت قیمت به تورم پایدار تبدیل نمی شود و انتظار می رود جرمی پاول به این موضع خود پایبند باشد و به بازارها اطمینان دهد که سیاست بانک مرکزی همچنان سازگار است.

در حالی که نرخ  تورم در حال افزایش است، بهبود در بازار کار همچنان کند پیش می رود. ماه گذشته 559 هزارشغل ایجاد شد، و این آمار در ماه آپریل 278 هزار شغل بود.

اکثر تحلیلگران انتظار ندارند که بانک فدرال قبل از کنفرانس سالانه خود در جکسون هول، در اواخر ماه آگوست ، بحث کاهش برنامه خرید دارایی ها را آغاز کند.

 

داده های اقتصادی هفته

دور از نشست بانک فدرال ، ایالات متحده قرار است داده های ماه می در مورد خرده فروشی و تورم قیمت تولید کننده را در روز سه شنبه منتشر کند.

همچنین در روز سه شنبه داده های تولیدات  صنعتی ارائه خواهد شد که در میان مسائل مربوط به محدودیت های عرضه و کمبود بازار کار به دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این می تواند به افزایش تورم قیمت تولید کننده تبدیل شود.

تقویم اقتصادی همچنین گزارشاتی در مورد شروع ساخت و ساز و مطالبات اولیه بیکاری ارائه می دهد. اطلاعات روز پنجشنبه نشان داد که تعداد آمریکایی هایی که ادعای جدیدی برای مزایای بیکاری دارند ، هفته گذشته با ادامه بازگشایی به کمترین میزان در حدود 15 ماه گذشته کاهش یافته است.

 

انتشار داده های چین

چین قرار است روز چهارشنبه داده های تولیدات صنعتی و خرده فروشی ماه می را منتشر کند و به سرمایه گذاران یک دیدگاه به روزشده، در مورد چشم انداز اقتصادی دومین اقتصاد بزرگ جهان بدهد.

انتظار می رود هر دو رقم نسبت به ماه قبل با کاهش همراه شود ، چراکه مصرف داخلی همچنان در سطوح پایینی قرار دارد.

در حالی که صادرکنندگان چین از تقاضای بالایی برخوردار هستند ، تنگناهای زنجیره تأمین جهانی و افزایش قیمت های بین المللی کالاها بر تولید تأثیر گذاشته و نقش مهمی در بهبود اقتصادی ناشی از رکود ناشی از بحرتم همه گیری سال گذشته داشته است.

اقتصاد چین در سه ماهه اول با رکورد 18.3 درصد گسترش یافت و بسیاری از اقتصاددانان انتظار دارند که رشد امسال از 8 درصد فراتر رود.

 

انتظارات برای تاخیر در بازگشایی اقتصاد انگلیس

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون قرار است روز دوشنبه اعلام کند که آیا برداشتن آخرین محدودیت های کرونایی انگلیس، می تواند در 21 ژوئن خاتمه  یابد یا خیر.

اما جانسون روز شنبه “نگرانی خود را ” در مورد افزایش عفونت های نوع جدید ویروس کرونا به نام دلتا ، که برای اولین بار در هند کشف شد، ابراز داشت ، و انتظارات مبنی بر تاخیر در بازگشایی کامل اقتصاد را برای دو تا چهار هفته تقویت می کند.

انگلیس روز شنبه نزدیک به 8 هزار مورد جدید ابتلا به  COVID-19 را گزارش کرد، که اندکی نسبت به یک روز قبل ، که بالاترین میزان از فوریه بود ، کاهش یافته است.

انگلیس قرار است در هفته پیش رو اطلاعات مربوط به تورم ، بیکاری و خرده فروشی را منتشر کند ، که انتظار می رود نشان دهنده رشد مداوم فعالیت اقتصادی باشد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tahlil-gar.com/?p=1000001717
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر

نظرات

0 نظر در مورد مهم ترین رویدادهای هفته پیش رو 

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.