0

خبرهای مهم بازار مالی در هفته پیش رو

49 بازدید

خبرهای مهم بازار مالی در هفته پیش رو

داده های تورم ایالات متحده. آشفتگی الگوهای رفتاری سهام AMC. توافق نامه زیر ساخت ایالات متحده. سیاست بانک مرکزی اروپا. تولید ناخالص داخلی انگلیس

داده های تورم ایالات متحده

همه نگاه ها به آخرین داده های CPI روز پنجشنبه معطوف خواهند شد، زیرا ماه گذشته تورم بسیار شدیدتر از حد انتظار باعث فروش شد، زیرا بسیاری از فشارهای نگران کننده افزایش قیمت ممکن است فدرال رزرو را به زودی به ارائه محرک مجبور کند.

گزارش اشتغال بخش غیر کشاورزی روز جمعه حاکی از آن است که در حالیکه رشد اشتغال از ماه قبل افزایش یافته است، رشد دستمزد نیز تسریع شده است. این میتواند این استدلال را تقویت کند که تورم بالاتر ممکن است به جای گذرا بودن ادامه یابد، همانطور که در حال حاضر توسط بانک فدرال رزرو مشاهده می شود.

قرائت تورم یکی از آخرین اطلاعات مهم اقتصادی در آستانه نشست بعدی بانک فدرال رزرو در 15 تا 16 ژوئن است .

تقویم اقتصادی همچنین داد ه های روز پنجشنبه در مورد ادعاهای اولیه بیکاری را نشان می دهد، که برای اولین بار از زمان شیوع همه گیری در هفته گذشته به زیر 400 هزار نفر رسید.

 

آشفتگی الگوهای رفتاری سهام AMC

بعد از اینکه سهام AMC هفته گذشته با افزایش بیش از 80 درصد با وجود سقوط بیش از6 درصد در روز جمعه به کار خود پایان داد، اما به نظر می رسد که ادامه روند رشد هیجانی سهام ادامه داشته باشد.

AMC در مرکز دید جدید خرید سرمایه گذاران خرده فروشی قرار گرفته است.

AMC که چندی پیش در آستانه ورشکستگی بود، روز پنجشنبه دومین پیشنهاد سهام خود را در مدت سه روز به پایان رساند و تقریباً 400 درصد افزایش قیمت سهام خود را از اواسط ماه مه آغاز کرد.

اما اکثر تحلیلگران می گویند که مقیاس رشد با اصول AMC مطابقت ندارد و ارزیابی های بالای سهام بعید است دوام بیاورد.

طبق داده های Refinitiv، هیچ صندوق سهام فعالانه مدیریت شده ای در بین 20 بزرگترین سهامدار AMC وجود ندارد، این خطر را تهدید می کند که تغییر در نظر سرمایه گذار خرده فروشی می تواند به سرعت باعث سقوط سهام شود.

 

توافق نامه زیر ساخت ایالات متحده      

فعالان بازار مذاکرات دموکرات ها و جمهوری خواهان را در واشنگتن پیرامون توافق پیشنهادی رئیس جمهور جو بایدن به ارزش 1.7 تریلیون دلار از نزدیک دنبال خواهند کرد.

وزیر حمل و نقل پیت بوتیگیگ گفته بود کاخ سفید روز دوشنبه را هنگامی که کنگره پس از یک هفته تعطیل بازگشایی می شود به عنوان یک تاریخ مهم برای دیدن پیشرفت در مذاکرات می داند.

انتظارات هزینه های دولت در زیرساخت ها در حال حاضر باعث افزایش سهام ارزشمند شده است، به ویژه بخشهای صنایع و مواد، که از ابتدای سال هر دو در مقابل کسب سود 12.5 درصد S&P500 نیز حدود 20 درصد سود کسب کرده اند.

جان موری، مدیر ارشد گروه سرمایه گذاری NFJ، گفت: این دستاوردهای بزرگ ممکن است، در صورت عدم تحقق یک لایحه هزینه اضافی در واشنگتن، بسیاری از صنایع و سهام مواد را در معرض فروش قرار دهد.

 

سیاست بانک مرکزی اروپا

بانک مرکزی اروپا روز پنجشنبه تشکیل جلسه می دهد و پیش بینی های به روز شده رشد خود را برای سالهای 2021 و 2022 ارائه می کند.

سیاست گذاران در مورد اینکه آیا حمایت خود را از بهبود منطقه یورو از طریق محرک های اضطراری ادامه می دهند، گفتگو خواهند کرد، این تصمیم به میزان قوی بودن اعتقاد آنها برای بهبود اقتصادی منطقه بستگی دارد.

اظهارنظرهای اخیر توسط چندین سیاستگذار بانک مرکزی اروپا، خطرات تشدید زودرس را برجسته کرده است. هرگونه اشاره از سوی رئیس بانک مرکزی اروپا ، کریستین لاگارد مبنی بر اینکه بحث در حال کاهش است، می تواند بازده اوراق قرضه در منطقه یورو را بالاتر ببرد و بهبود اقتصادی در اتحادیه را تضعیف کند.

آنجل تالاورا، رئیس اقتصاد اروپا گفت: “همزمان با شروع بهبودی، بانک مرکزی اروپا همچنان بین حفظ شرایط مالی مطلوب و شروع به بازگرداندن برخی اقدامات حمایتی اضطراری که در طی همه گیر شدن اتفاق افتاده است، حرکت می کند.”

“با توجه به وضعیت هنوز شکننده اقتصاد، ما فکر می کنیم بانک مرکزی اروپا سطح خرید دارایی را در جلسه سیاست آینده ژوئن خود حفظ کند”.

 

تولید ناخالص داخلی انگلیس

با بازگشایی کامل برنامه ریزی شده اقتصاد انگلستان در 21 ژوئن، به نظر می رسد که سرمایه گذاران به طور فزاینده ای مشکوک باشند، و به ارقام روز جمعه در مورد رشد تولید ناخالص داخلی ماهانه توجه خواهند کرد.

اگرچه انتظار نمی رود که بازگشایی مغازه ها و بخش هتلداری در ماه آوریل به رشد ماهانه دیگری کمک کرده باشد، بهبودی احتمالاً طی هفته های آینده با اولین آزمایش واقعی خود روبرو خواهد شد زیرا نگرانی در مورد نوع جدید ویروس “دلتا” که برای اولین بار در هند شناسایی شد افزایش می یابد.

آخرین پیش بینی ها نشان می دهد که ممکن است 50 درصد از سویه غالب قبلی قابل انتقال باشد، به این معنی که بستری شدن در بیمارستان در میان گروه های واکسینه نشده به سرعت افزایش می یابد.

در حالی که 50 درصد از جمعیت در حال حاضر به طور کامل واکسینه شده اند، احتمالاً اقدامی برای تأخیر در بازگشایی برنامه ریزی شده برای پوشش بیشتر واکسن انجام می شود.

و اما در بازار ارز رمزها، بیت کوین با 1.75% رشد به 36 هزار و 454 دلار رسید، اتریوم در محدوده 2,747 دلار رسیده، ریپل در محدوده 94 سنت معامله می شود و لایت کوین نیز نزدیک به 180 دلار می باشد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tahlil-gar.com/?p=1000001636
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر

نظرات

0 نظر در مورد خبرهای مهم بازار مالی در هفته پیش رو

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.