0

خبرهای بسیار مهم از ارز رمزها ،اقتصاد چین و طرح بزرگ بایدن

خبرهای بسیار مهم از ارز رمزها ،اقتصاد چین و طرح بزرگ بایدن


رویترز به نقل از منابع ناشناس گزارش داد، کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی، برنامه ریز کشور، از شرکت های نفتی دولتی خواسته است تا در مورد استفاده خود از نفت خام وارداتی طی چند سال گذشته گزارش دهند.
“کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین گفت که این کار بر روی فروش مجدد و طرح های پرداخت هزینه متمرکز خواهد شد.”
“بیانیه فوری به گروه Sinopec ، شرکت ملی نفت فلات قاره چین(CNOOC)، Sinochem Group ،ChemChina و گروه صنایع شمال چین ابلاغ می شود.”

 

جمهوریخواهان ایالات متحده انتظار دارند از طرح زیرساخت 1 تریلیون دلاری رونمایی کنند

جمهوری خواهان سنای ایالات متحده امیدوار هستند که با رئیس جمهور جو بایدن در مورد طرح زیرساخت ها به ارزش 1 تریلیون دلار به توافق برسند.

بایدن مهلت غیررسمی پایان ماه مه را برای مذاکرات وضع کرده است و برخی از دموکرات های سنا نیز اصرار دارند که اگر جمهوری خواهان به زودی به توافق نرسند، به تنهایی آن را دنبال کنند.

کاخ سفید ابراز تمایل کرده است تا در مورد برخی از جزئیات دقیق مذاکره کند اما گفته است که بسته بزرگی را می طلبد که تعریف زیرساخت ها را شامل مواردی مانند کالج رایگان جامعه و مرخصی استحقاقی خانواده کند.

کاپیتو، جمهوریخواه ارشد کمیته محیط زیست و کارهای عمومی سنا، تأیید نمی کند که پیشنهاد جدید هزینه یک تریلیون دلار را می طلبد.

اما دیگر جمهوری خواهان گفته اند که این پیشنهاد با پارامترهای تعیین شده توسط بایدن در جلسه کاخ سفید در 13 ماه مه مطابقت دارد، زمانی که آنها گفتند وی رقم 1 تریلیون دلار را ذکر کرده است.

کمیته 20 عضوی وی روز چهارشنبه به اتفاق آرا لایحه حمل و نقل سطحی 304 میلیارد دلاری را تصویب کرد که به گفته وی پیشنهاد جمهوری خواهان را تأیید می کند.

جمهوری خواهان در ابتدا یک برنامه 568 میلیارد دلاری خود را پیشنهاد دادند و بالاترین سطح را افزایش دادند طبق گفته قانونگذاران، طی هشت سال، وقتی دو طرف در 18 آوریل در کپیتول هیل دیدار کردند، به حدود 800 میلیارد دلار رسید.

جمهوری خواهان این بسته را محدود به جاده ها، پل ها، فرودگاه ها، آبراه ها می کنند.

این گروه پیشنهاد 1.7 تریلیون دلاری کاخ سفید را رد کرد و گفت که هنوز شامل مقررات هزینه های اجتماعی و افزایش مالیات برای شرکت های آمریکا است که با آنها مخالفت کرده اند.

میت رامنی، سناتور جمهوری خواه گفت که پیشنهاد گروه کاپیتو به موازات یک پیشنهاد جداگانه دو حزبی است که وی با دیگر جمهوری خواهان کنگره و دموکرات ها از جمله سناتور جو مانچین کار کرده است.

در صورت عدم موفقیت در مذاکرات کاخ سفید و گروه کاپیتو، گروه دو حزب می تواند با پیشنهاد خود قدم پیش بگذارد، که همچنین انتظار می رود در حدود 1 تریلیون دلار باشد.

 

بانک خلق چین : نرخ بهره ی یوان ابزاری برای مقابله با تورم کالا نیست.

بانک خلق چین (PBOC) روز پنجشنبه تصریح کرد که تنظیمات نرخ ارز نمی تواند به عنوان ابزاری برای افزایش صادرات یا مقابله با تأثیر تورم در حال افزایش، ناشی از افزایش قیمت کالاها مورد استفاده قرار گیرد.
“بازار ارز در حال حاضر” متعادل “است و نرخ بهره ی یوان در آینده به هر دو جهت پیش خواهد رفت.”
“نکته اصلی این است که مدیریت صحیح انتظارات، سرکوب قاطعانه ی تلاش برای دستکاری بازار یا ” سوء نیت “، انتظارات یک طرفه ایجاد می کند.”
“بنگاه ها و موسسات مالی باید با نوسان دو طرفه نرخ بهره ی ارز سازگار شوند.”

 

درآمد شرکت های صنعتی چین در ماه آوریل در میان قیمت بالای کالاها کاهش یافت

داده های اداره ملی آمار (NBS) روز پنجشنبه نشان داد، سود شرکت های صنعتی چین در ماه آوریل 57 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به 768.63 میلیارد یوان (120.22 میلیارد دلار) رسید.

برای دوره ژانویه تا آوریل، سود شرکت های صنعتی با رشد 106 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 2.59 تریلیون یوان رسید.

زو هونگ، مسئول NBS در بیانیه همراه با این داده ها گفت: “بهبود عملکرد شرکت ها هنوز نابرابر است.”

“سودآوری برخی صنایع کالاهای مصرفی هنوز به سطح قبل از همه گیری نرسیده است ؛ همراه با گرانی کالاهای عمده، این فشار بر تولید و بهره برداری از صنایع متوسط ​​و پایین دستی را افزایش داده است.”

طبق داده های NBS، شرکت های فرآوری محصولات شیمیایی و فلزات بالاترین افزایش سود سالانه را در طی چهار ماه اول ثبت کرده اند که از دوره فعالیت اقتصادی ناشی از COVID-19 در مدت مشابه سال گذشته بهبود می یابند.

 

لی مایر، وزیر دارایی فرانسه: شاخص های اقتصادی بسیار مناسب جهت گیری شده اند.

روز پنجشنبه، برونو لی مایر، وزیر دارایی این کشور در مصاحبه ای با رادیوFrance Inter، نسبت به اقتصاد ابراز خوشبختی کرد، درحالیکه هدف رشد 5 درصدی را برای سال جاری تأیید کرد.

 

جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) مقررات مبادله ارز رمز را بر اساس حمایت بهتر از سرمایه گذاران پیش بینی می کند.

رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، در جلسه دادرسی روز چهارشنبه گفت که کار با آژانس برای تنظیم حمایت از سرمایه گذاران با تنظیم مبادلات ارز رمز برای مصلحت انجام شده است.

در طول جلسه قبل از کمیته فرعی خدمات مالی و دولت عمومی مجلس نمایندگان، از جنسلر در مورد احتمال وجود یک گروه نظارتی جدید برای دارایی های دیجیتال سوال شد.
وی در پاسخ خود اظهار داشت که معیار این صنعت ایجاد حمایت کافی از مصرف کننده را به چالش می کشد.
به گفته وی، با وجود هزاران ارز رمز، آژانس وی تنها 75 اقدام انجام داده است.
وی در ادامه اظهار کرد که بهترین مکان برای حمایت از مشتری در مبادلات ارز رمز است.
فکر می کنم اگر بتوانیم با کنگره همکاری کنیم می توانیم از سرمایه گذاران در جایی که این کالاها – گاهی اوقات اوراق بهادار – در سیستم عامل ها معامله می شوند، حمایت کنیم.
جنسلر همچنین خاطرنشان کرد که بدون “قوانین راه” ، فعالان بازار سفارشات معامله گران را پیش می برند.
وی امیدوار است که بتواند از همان سطح حفاظت در مکانهایی مانند Nasdaq و بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) برای مبادلات ارز رمز برخوردار باشد.
با این حال، جنسلر برای ساخت این اثر معتقد است که آژانس به بودجه بیشتری نیاز دارد.
به یاد بیاورید، سرویس درآمد داخلی (IRS) اخیراً 80 میلیارد دلار برای توسعه منابع و نیروی انسانی خود دریافت کرده است.
جنسلر ممکن است بودجه مورد نظر خود را از بایدن دریافت کند.

 

آلمان حدود 10 میلیارد دلار در پروژه های هیدروژنی سرمایه گذاری می کند

وزارت اقتصاد و حمل و نقل روز جمعه گفت، آلمان بیش از 8 میلیارد یورو (9.74 میلیارد دلار) برای تأمین اعتبار پروژه های بزرگ هیدروژنی سرمایه گذاری خواهد کرد.

این اقدام برای بالا بردن هیدروژن به عنوان جایگزینی برای سوخت های فسیلی برای رسیدن به اهداف آب و هوایی می باشد.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tahlil-gar.com/?p=1000001546
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر

نظرات

0 نظر در مورد خبرهای بسیار مهم از ارز رمزها ،اقتصاد چین و طرح بزرگ بایدن

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.