0

اختلاف نظر امریکا و ژاپن بر سر تورم بازارها را ملتهب کرد.

29 بازدید

اختلاف نظر امریکا و ژاپن بر سر تورم بازارها را ملتهب کرد.


🟥روز گذشته فدرال رزو اعلام کرد اعتقادی به تورم پایدار نداشته و شرایط حاکم تورمی کوتاه مدت خواهد بود. این در شرایطی است که بانک مرکزی ژاپن گفت نمیتوان شرایط فعلی را نادیده گرفت اما میتوان گفت که شرایط تورمی در آینده با ابهام روبه روست

از طرفی با ممنوعیت ارز رمز ها در چین همه بازار ها از خریداران تخلیه شده و با افت های شدیدی روبه رو شدند که ارز رمزها در صدر بیشترین کاهش ها قرار گرفتن

🟥توافق نامه سرمایه گذاری اتحادیه اروپا و چین
چین برای نجات توافق سرمایه گذاری اتحادیه اروپا باید تحریم ها را لغو کند

🟥رشد مثبت منطقه ی یورو
دی گیندوس عضو بانک مرکزی اروپا: در صورت عدم توجیه افزایش بازده اوراق قرضه، اقدام خواهیم کرد.

🟥افزایش تورم انگلیس

تورم انگلیس در ماه آوریل بیش از دو برابر افزایش یافت، این احتمالاً آغاز افزایش قیمت ها در سال جاری است زیرا اقتصادهای ثروتمند از قرنطینه همه گیری خارج می شوند، اما تورمی که بانک انگلیس امیدوار است موقت باشد.

پس از آنکه تورم هفته گذشته آمریكا به بالاترین سطح خود از سال 2008 رسید و مقامات فدرال رزرو را وادار كرد که بگویند برای افزایش نرخ بهره عجله ندارند، شاخص قیمت مصرف كننده انگلیس در ماه آوریل 1.5 درصد افزایش یافت.

این یک جهش شدید از افزایش 0.7 درصدی بود که در ماه مارس مشاهده شد و بالاترین میزان CPI را از مارس 2020 نشان می دهد، که با توجه به افزایش قیمت نفت در جهان از پایین ترین سطح همه گیری سال 2020، منجر به افزایش قبوض انرژی و سوخت می شود.

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tahlil-gar.com/?p=1000001397
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر

نظرات

0 نظر در مورد اختلاف نظر امریکا و ژاپن بر سر تورم بازارها را ملتهب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.