0

W.D.GANN ویلیام دلبرت گن

86 بازدید

ويليام دلبرت گن بزرگترين معامله گر تمام تاريخ در مزرعه اي در ايالت تگزاس در سال1878 به دنيا آمد. او اولين فرزند از 11 فرزند خانواده بود. او هرگز دوره دبستان خود را تمام نكرد و در دبيرستان نيز حضور نيافت او مجبور به كار كردن در مزرعه ي خانوادگي اش بود. او پيرو فرقه اي از دين مسيح به نام باپتيست بود.

ورود او به دنياي معاملات در زماني كه در كارگزاري تگزاركانا كار مي كرد به صورت حرفه اي شروع شد و شب ها نيز در مدسه تجارت حضور مي يافت. او سپس ازدواج كرد و نتیجه این ازدواج دو دختر بود. درسال 1903 در سن 25 سالگي به نيويورك رفت و كارگزاري شخصي خود را افتتاح كرد.
به محض ورود به بازار سهام نيويورك تصويري بزرگ از ويليام دي. گن (1878-19555) را مي توانيد ببينيد.
آسوكاسلواراجا . فيزيكدان اتمي كه با يكي از بزرگترين بانك هاي اروپا همكاري مي كند مي گويد: “گن بزرگترين نابغه اي بوده كه تابحال بازارهاي مالي به خود ديدهاست. پيشرفت هايي كه او در اين زمينه بدست آورده است همانند بزرگترين پيشرفتهايي است كه دانشمندان در قرن اخير بدست آورده اند”.
گن يك معامله گر افسانه ايود. او تقريبا 25 نقشه كش را براي ترسيم نمودار تمام سهم ها در بازار سهام نيويورك استخدام كرد. او نمودارها را براي بدست آوردن فرصت هاي سرمايه گذاري بازبيني مي كرد. هر چند كه شهرت او بخاطر قدرت پيش بيني گري اوست اما او ثروت بسيار زيادي رابوسيله روش معاملاتي مكانيكي خود كه يك روش پیرو-روند بود بدست آورد.
گن در همه ي زمينه هاي تجارت موفق بود حتي در زمينه املاك و مستغلات و در زمينه كشتي و غیره. او اولين فردي در امريكا بود كه داراي هواپيماي شخصي بوده است ، او همچنين يك خلبان شخصي نيز داشت.
گن نوشته هاي زيادي دارد و دانش خود را در چند سري كتابها و دوره هاي اموزشي منتشر كرد. در اواخر عمر او گفت كه قابليت خرج كردن اين همه ثروت خود را ندارد و در زمان خود ثروتي حدود 50 ميليون دلار داشت اما اگر شما به قدرت خريد 50 ميليون دلار در دهه هاي 1940 و 1950 بنگريد متوجه خواهيد شد اين ميزان برابر با 500 ميليون دلار امروزي يا شايد بيشتر است.

نوشته های او اغلب مرموز است و سبک خاص نگارش او نیز شاید بیانگر این نکته باشد که وی رازی بزرگ برای تجارت و بازار را کشف کرده است. کسی نمی داند که آیا واقعا راز بزرگی داشته یا نه! ولی بدون شک گن رویایی در ارتباط با موضوع زمان و قیمت و نحوه ارتباط این دو را فهمیده بود.

 او برای ساخت نظریه خود یکی از مهم ترین مبانی آن را این چنین تعریف کرد : در هر زمانی توجه کردن شما به زمان اجتناب ناپذیر خواهد بود. برای موفقیت در بازار بورس باید دانش آن را فراگیرید قبل از اینکه ضرر کنید. بسیاری از معامله گران بدون هیچ دانشی وارد بورس شده و بعد از اینکه سرمایه ای کلان را از دست می دهند متوجه می شوند که باید از قبل آماده باشند.
« ویلیام دلبرت گن »

مطلب بسیار جالب دیگر از وی این است که:

بر اساس شواهد گفته میشود که بیش از 80 تا 90 درصد ترید های او به موفقیت میرسیده است و ضرر هایش همگی به عمد طراحی خودش بوده است.این موضوع بدین معنی است که وی به عمد برخی معاملات خود را به سمت ضرر میکشانده است.

توجه داشته باشید که بسیاری از منایع و سایت ها اقدام به انشار مطالبی با عنوان زندگی نامه و روش های و یا توصیه های گن کرده اند باید گفت بسیاری از این مطالب هیچ گونه ارتباطی به اقای گن ندارد.

گن به طور کلی 4 کتاب دارد که دو کتاب آن منتشر شده و در دسترس است. و طی نامه ای که بعد از ناپدید شدنش به دوست خود نوشت دو کتاب را هرگز به دلیل عدم درک بشر آن زمان منتشر نکرد و کسی نه از سرنوشت خود او و نه از آن دو کتاب خبری دارد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tahlil-gar.com/?p=1000000581
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر

نظرات

0 نظر در مورد W.D.GANN ویلیام دلبرت گن

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.